Trečiadienis , 10 rugpjūčio 2022
Pagrindinis / Kinas / VOKIŠKO KINO DIENOS ŠIAULIUOSE: ISTORIJOS, SLYPINČIOS DETALĖSE

VOKIŠKO KINO DIENOS ŠIAULIUOSE: ISTORIJOS, SLYPINČIOS DETALĖSE

Šių metų kovo 16 dieną, trečiadienį, 17.30 valandą Chaimo Frenkelio viloje (adresas Vilniaus g. 74, Šiauliai) prasideda „Vokiško kino dienų 2016“ filmų peržiūros. Atidarymo proga po pirmojo kino seanso „Vakarykštis sniegas“ su publika bendraus filmo režisierė ir scenarijaus autorė Yael Reuveny.

Per keturias festivalio dienas šiauliečiai ir miesto svečiai turės galimybę pamatyti šešis intriguojančius kino filmus iš vokiškai kalbančio Europos regiono. Kino seansų pradžia kovo 16 d. ir 17 d. 17.30 val., kovo 18 d. 17.30 val. ir 19.15 val., kovo 19 d. 15.30 val. ir 17.30 val. Bilieto kaina – 1,50 Eur.

Tampa tradicija, kad vos prasidėjus pavasariui didžiuosiuose Lietuvos miestuose organizuojamas filmų festivalis „Vokiško kino dienos“, leidžiantis Lietuvos auditorijai išvysti geriausius vokiškai kalbančio regiono (Vokietijos, Šveicarijos, Austrijos) kino kūrėjų darbus. Ketvirtus metus iš eilės Chaimo Frenkelio vilos kino salėje „Kapitol“ rodomi festivalio filmai šiemet žiūrovus pasitinka intriguojančiu pavadinimu „Istorijos, slypinčios detalėse“.

VOKIŠKO KINO DIENOS ŠIAULIUOSE
Driften © Vinca Film

„Vokiško kino dienos“ Šiauliuose prasidės režisierės Yael Reuveny dokumentiniu filmu „Vakarykštis sniegas“ (Schnee von gestern), pasakojančiu jos močiutės, žydės Michlos istoriją. Iš Vilniaus kilusios ir Izraelyje naują gyvenimo puslapį atvertusios Michlos brolis per Antrąjį pasaulinį karą nežuvo (kaip visi manė), o pasivadinęs kitu vardu Vokietijoje pradėjo naują gyvenimą. Y. Reuveny aiškinasi šeimos istoriją, lankosi ten, kur gyveno močiutės brolis, kalba su jo šeima, atvyksta į Vilnių. Michlos brolio pėdsakų paieška išaugo į pirmąjį režisierės Y. Reuveny pilno metražo filmą. Po seanso šiauliečiai turės galimybę užduoti autorei rūpimus klausimus.

Ketvirtadienį į vilą sukvies filmas visai šeimai „Rikas, Oskaras ir gilumų šešėliai“ (Rico, Oskar und die Tieferschatten), sukurtas pagal to paties pavadinimo Andreaso Steinhöfelio knygą vaikams. Mažasis Rikas su mama gyvena Berlyne, jo mėgstamiausias užsiėmimas – rinkti įvairius radinius ir fiksuoti juos raštu. Per vieną tokį žygį Rikas susipažįsta su išskirtinių gabumų Oskaru. Jų draugystė atneša jiems nepamirštamą nuotykį. Filmas įgarsintas lietuviškai.

Komedijoje „Efektingas performansas“ (High Performance – Mandarinen lügen nicht) žiūrovai išvys pasakojimą apie du brolius – Danielį ir Rudį. Kadangi tėvo nuomonė apie Danielį vis prastėja, Rudis pasisiūlo padėti ir randa broliui darbą – mokyti merginą retorikos ir savikliovos. Kaip pasisuks brolių gyvenimai, atsiradus paslaptingai mokinei, šiauliečiai sužinos kovo 18 d. 17.30 val. Filmas vokiečių kalba su lietuviškais subtitrais.

Komedijoje „Dievų dovana“ (Ein Geschenk der Götter) pasakojama istorija apie darbo netekusią tetro aktorę Aną, kuri kartu su ilgai darbo nerandančių žmonių grupe nusprendžia pastatyti Sofoklio „Antigonę“. Tai paprastų žmonių istorija šiek tiek atitrūkusi nuo kasdienybės įvykių ir su švelnia autoironija pristatanti socialinį provincijos miestelio skerspjūvį. Žmogiškąja prasme – tai universalus kontekstas, artimas ir lietuviškai kasdienybei.

Drama „Vienas iš mūsų“ (Einer von uns) remiasi tikra istorija, kai 2009 m. policija nušovė 14-metį paauglį, naktį įsilaužusį į prekybos centrą. Filmas nagrinėja, kaip paaugliai jaučia ir suvokia gyvenimą, kaip jį formuoja maištavimas. Filmas vokiečių kalba su lietuviškais subtitrais.

Festivalio filmų peržiūras Šiauliuose užbaigs drama „Slydimas“ (Driften), vaizduojanti vaikiną, kuris siekdamas kvaitinančio greičio atsidūrė kalėjime, o atlikęs bausmę pasiryžta pradėti naują gyvenimą. Kokių sunkumų iškils filmo herojui, žiūrovai išvys kovo 19 d. 17.30 val. Filmas Šveicarijos vokiečių kalba su lietuviškais ir angliškais subtitrais.

„Vokiško kino dienų“ rengėjai: Goethe’s institutas, Austrijos ambasada Vilniuje ir Šveicarijos ambasada Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje. „Vokiško kino dienų“ draugas Šiauliuose – Šiaulių „Aušros“ muziejus.

Daugiau informacijos – http://www.goethe.de/ins/lt/vil/kul/mag/flm/vkd/ltindex.htm.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus kultūrinių renginių koordinatorė Jolita Kirkilaitė, tel. +370 43 36 80.

PROGRAMA

Kovo 16 d., trečiadienis, 17.30 val.

„Vakarykštis sniegas“ (Schnee von Gestern)
Dokumentika, 96 min., 2013 m.
Filmą pristatys režisierė ir scenarijaus autorė Yael Reuveny.
Filmas vokiečių kalba su lietuviškais ir angliškais subtitrais.

Kovo 17 d., ketvirtadienis, 17.30 val.

„Rikas, Oskaras ir gilumų šešėliai“ (Rico, Oskar und die Tieferschatten)
Filmas visai šeimai, 96 min., 2013–2014 m.
Režisierė Neele Leana Vollmar
Scenarijaus autoriai: Drehbuch Andreas Bradler, Klaus Döring, Christian Lerch
Filmas įgarsintas lietuviškai.

Kovo 18 d., penktadienį, 17.30 val.

„Efektingas performansas“ (High Performance – Mandarinen lügen nicht)
Komedija, N-7, 100 min., 2014 m.
Režisierė ir scenarijaus autorė Johanna Moder
Filmas vokiečių kalba su lietuviškais subtitrais.

19.15 val.

„Dievų dovana“ (Ein Geschenk der Götter)
Komedija, 102 min., 2014 m.
Režisierius ir scenarijaus autorius Oliver Haffner
Filmas vokiečių kalba su lietuviškais subtitrais.

Kovo 19 d., šeštadienį, 15.30 val.

„Vienas iš mūsų“ (Einer von uns)
Drama, N-13, 86 min., 2015 m.
Režisierius ir scenarijaus autorius Stephan Richter
Filmas vokiečių kalba su lietuviškais subtitrais.

17.30 val.

„Slydimas“ (Driften)
Drama, N-13, 91 min., 2015 m.
Režisierius Karim Patwa
Scenarijaus autoriai: Karim Patwa, Michael Proehl
Filmas Šveicarijos vokiečių kalba su lietuviškais ir angliškais subtitrais.

 

Taip pat skaitykite

Gražiausios Šiaulių vietos

Nors Šiauliai nėra didelis miestelis, tačiau lankytinų vietų – tikrai labai daug. Juokaujama, kad Šiauliai ...