Trečiadienis , 1 vasario 2023
Pagrindinis / Įvairenybės / Fotografijos muziejuje atidaroma karo korespondento A. Morozovo fotografijų paroda, vaizduojanti karą Ukrainoje

Fotografijos muziejuje atidaroma karo korespondento A. Morozovo fotografijų paroda, vaizduojanti karą Ukrainoje

2016 metų vasario 25 dieną, ketvirtadienį, 17.00 valandą Fotografijos muziejuje (adresas Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma fotožurnalisto Artūro Morozovo fotografijų paroda „Vijna“, kurioje eksponuojami 2014-2015 m. karo Ukrainoje vaizdai. Žurnalistas įvykius fiksavo nuo sukilimo Kijevo Maidane iki karinių veiksmų šalies Donbaso regione. Paroda veikia iki kovo 13 dienos.

A. Morozovas – jaunosios kartos Lietuvos fotožurnalistas, aktyviai kuriantis nuo 2007 m. Per pusantrų metų, nuo 2014 m. sausio, kaunietis į Ukrainą keliavo aštuonis kartus. Dokumentinę karo fotografiją A. Morozovas fiksavo kaskart kelias savaites gyvendamas kartu su kariais, atsidurdamas liepsnojančiose barikadose, protestų sūkuryje.

A. Morozovo fotografijų paroda
A. Morozovo fotografijų paroda (organizatorių nuotr.)

Žurnalisto fotografijose atsispindi gyvenimas pirmose fronto linijose, pažintis su abejomis kovojančiomis pusėmis, karių buitis ir karo kasdienybė. Už visų Ukrainoje įamžintų kadrų slypi dar daugiau: karių pasakojimai, gvildenantys įvairias temas nuo buities iki gyvenimo rūpesčių, karo prisilietimas prie žmonių gyvenimų, neišvengiami pokyčiai ir nesuvaidintos emocijos.

Sudėtingomis sąlygomis dirbusiam žurnalistui teko ne vienas išbandymas, tačiau A. Morozovas pripažįsta, kad visų kelionių į Ukrainą metu stengėsi išlaikyti žurnalistinį objektyvumą ir į viską žvelgti iš stebėtojo, profesionalo pusės. Ankščiau fotografui yra tekę fotografuoti Čečėnijoje, Palestinoje, daugelyje Europos šalių. 2008 m. A. Morozovas fiksavo karinį konfliktą Gruzijoje.

Parodoje „Vijna“ eksponuojama apie 60 nuotraukų, padarytų nuo pat pirmųjų apsilankymo Ukrainoje dienų iki paskutinės kelionės. Kadangi pusantrų metų karo korespondentas ne tik rašė ir fotografavo, bet ir įrašinėjo aplinkos garsus, parodoje bus galima išgirsti pirmose fronto linijose buvusių karių pokalbius atakų metu, apšaudymų garsus, dainas ir pan.

Prieš atkeliaudama į Fotografijos muziejų paroda „Vijna“ buvo eksponuota Berlyne, kur sulaukė prorusiškų demonstrantų dėmesio. Parodos atidaryme budėjo du policijos ekipažai, o lauke buvo surengta demonstracija.

A. Morozovas Maidano liepsnojančiose barikadose taip pat filmavo, vėliau šia medžiaga pasidalino su režisieriumi Evgeny Afineevsky ir ji buvo panaudota dokumentinėje kino juostoje „Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom“ (liet. „Liepsnojanti žiema: Ukrainos kova už laisvę“). Filmas šiandien nominuotas Oskarui.

Fotožurnalisto nuotraukos spausdintos žinomuose pasaulio leidiniuose: „The Guardian“, „Der Spiegel“, „Newsweek“, „Dailymail“, „Le Nouvel Observateur“ ir kt.

Informaciją teikia Fotografijos muziejaus parodų ir renginių kuratorė Gedutė Grigaliūnaitė, tel. (8 41) 52 43 96.

Taip pat skaitykite

Smagūs laisvalaikio žaidimai

Mėgstate žaisti įvairius žaidimus ir norite išbandyti naujus? Metas nieko nelaukti ir griebti žaidimų pultelį ...