Šeštadienis , 27 lapkričio 2021
Pagrindinis / Gyvenimas / FOTOGRAFIJOS MUZIEJUJE BUS PRISIMINTAS ŠIAULIŲ PAŠTO ARCHITEKTAS KLAUDIJUS DUŠAUSKAS-DUŽ

FOTOGRAFIJOS MUZIEJUJE BUS PRISIMINTAS ŠIAULIŲ PAŠTO ARCHITEKTAS KLAUDIJUS DUŠAUSKAS-DUŽ

2016 metų birželio 29 dieną, trečiadienį, 17.00 valandą Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyks architektūros istorijos tyrinėtojo Sigito Saladžinsko paskaita „Architektas Klaudijus Dušauskas-Duž ir Šiaulių paštas“. Renginys nemokamas.

Pačiame miesto centre stovintis Šiaulių paštas – tai vienas iš išlikusių tarpukario modernizmo architektūros paveldo objektų šiuolaikiniame Šiaulių miestovaizdyje, itin reikšminga miesto kultūrinio identiteto dalis, išsiskirianti savo estetine kokybe, kurianti istorinio miesto įvaizdį.

Šiaulių „Aušros“ muziejus daugelį metų tyrinėja tarpukario modernizmo architektūros temą ir visuomenei kryptingai pristato Šiaulių tarpukario modernizmo architektūros objektus, taip siekdamas atkreipti dėmesį į miesto architektūrinį paveldą. Prieš du metus muziejuje buvo parengta paroda, skirta vienam iš tarpukario modernizmo architektūros patriarchų – Karolio Reisono – kūrybiniam palikimui Šiauliuose atminti, 2015 m. parodoje ir renginyje pristatyti kito ryškaus Šiaulių tarpukario architektūros kūrėjo – Vlado Bitės projektuoti modernizmo architektūros statiniai. Su Šiaulių tarpukario modernizmo architektūra supažindina Šiaulių „Aušros“ muziejaus parengta virtuali paroda „Tarpukario modernizmo architektūra Šiauliuose“ (prieiga internete: <http://54.247.69.120/build/movio/movioTraining9>).

a paskaita

Šiais metais Fotografijos muziejuje bus prisimintas dar vieno išskirtinio tarpukario Lietuvos architekto Klaudijaus Dušausko-Duž (1891–1959) palikimas Šiauliuose. K. Dušauskas-Duž buvo vienas iš naujos kartos moderniosios architektūros kūrėjų tarpukario Lietuvoje. Architekto projektuotuose statiniuose horizontalios langų eilės kontrastuoja su vertikalėmis, išryškinami kampiniai langai, įėjimai. K. Dušauskas-Duž dirbo Vladimiro Dubeneckio projektavimo biure, susisiekimo ministerijos pašto valdybos statybos referentu ir kt. Architektas suprojektavo daug pramoninės, visuomeninės ir kt. paskirties pastatų. Vienas iš K. Dušausko-Duž suprojektuotų pastatų – Šiaulių pašto rūmai, pastatyti 1939 m.

Architektūros istorijos tyrinėtojo Sigito Saladžinsko paskaitoje bus galima išgirsti įdomių faktų ir detalių apie Šiaulių pašto rūmų projektavimą ir statybą, sužinoti apie kitus architekto K. Dušausko-Duž darbus bei sudėtingą asmeninį gyvenimą.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Istorijos skyriaus vedėja Jovita Vilimaitienė, tel. (8 41) 52 43 92.

Taip pat skaitykite

Medinės tvoros dažymas: naudingi patarimai

Jūsų nuosavo namo teritoriją juosia medinė tvora, kuri saugo jūsų namus ir suteikia jums daugiau ...