Šeštadienis , 27 lapkričio 2021
Pagrindinis / Gyvenimas / Kaip išsaugoti savo sveikas akis

Kaip išsaugoti savo sveikas akis

Nors kiekvienas supranta, kad prastėjanti rega sukelia daug papildomų nepatogumų, vis dėlto tik nedaugelis žmonių imasi priemonių, padedančių išsaugoti jų sveikas akis. Todėl jei norite, kad jūsų regėjimas kaip įmanoma ilgiau išliktų puikus, turėtumėte pasinaudoti keliais praktiškais patarimais.

Pasirūpinkite sveika mityba

Sveikos akys yra neįsivaizduojamos be sveikos ir pilnavertės mitybos. Maistingosios medžiagos, tokios kaip omega-3 riebiosios rūgštys, liuteinas, cinkas ir vitaminas C bei E gali padėti atitolinti su amžiumi susijusias regos problemas, tokias kaip trumparegystė ir katarakta. Norint gauti pakankamai šių vitaminų ir mineralų turėtumėte vartoti daugiau:

  • Žalių lapinių daržovių, tokių kaip špinatai, kale kopūstai ir lapiniai kopūstai;
  • Lašišos, tuno ir kitos riebios žuvies;
  • Kiaušinių, riešutų, pupelių ir kitų ne gyvūninės kilmės baltyminių maisto produktų;
  • Apelsinų ir kitų citrusinių vaisių ar jų sulčių;
  • Austrių ir kiaulienos.

Puikiai subalansuota mityba taip pat padeda išsaugoti ir optimalų kūno svorį. Tai sumažina nutukimo ir tokių sveikatos problemų kaip II tipo diabetas, kuris gali sukelti aklumą, riziką. Žinoma, jei tinkamai subalansavus savo mitybos racioną jums vis tiek nepavyksta gauti pakankamo minėtų vitaminų ir mineralų kiekio, galite pasirinkti ir maisto papildus, tokius kaip https://asun.lt/produktai/vitaminai/asun-vitaminai-guminukai-akims/.

Meskite rūkyti

Rūkantys žmonės susiduria su kur kas didesne kataraktos, regos nervo pažeidimo ir trumparegystės rizika, jau nekalbant apie daugybę kitų sveikatos problemų. Todėl jei turite šį žalingą įprotį, pasistenkite jo atsisakyti.

Dėvėkite akinius nuo saulės

Tinkami akiniai nuo saulės padės apsaugoti jūsų akis nuo kenksmingų ultravioletinių saulės spindulių. Pernelyg didelis UV spindulių kiekis padidina kataraktos ir trumparegystės riziką. Taigi, reikėtų pasirinkti akinius nuo saulės, kurie blokuoja nuo 99 iki 100 % UVA ir UVB spindulių.

Ribokite žiūrėjimo į kompiuterį laiką

Nuolatinis žiūrėjimas į savo kompiuterio, planšetės ar išmaniojo telefono ekraną labai vargina regėjimą. Tokiu atveju taip pat gali išsausėti akys, gali tapti sudėtingiau žvelgti į tolį. Be to, gali kilti ir galvos, kaklo, nugaros ir pečių skausmai.

Norint nuo to apsisaugoti naudojantis kompiuteriu reikėtų naudoti gydytojo paskirtus akinius, kurie yra pritaikyti darbui su kompiuteriu. Taip pat reikėtų reguliariai (kas dvidešimt minučių) atitraukti savo akis nuo kompiuterio ekrano ir kitų išmaniųjų prietaisų, tokiu būdu atpalaiduojant savo akis. Reikėtų nepamiršti ir akių lašų, jei akys ima sausėti.

Reguliariai apsilankykite pas akių gydytoją

Kiekvienam žmogui yra reikalinga reguliari akių patikra. Tai padeda suprasti, kokia yra jūsų akių būklė ir kokių priemonių galėtume imtis, kad pagerintume savo regėjimą. Be to, tokiu būdu galima laiku užkirsti kelią įvairioms akių ligoms. Todėl jei jūs iki šiol vengdavote lankytis pas okulistą ir paskutinį kartą tai darėte prieš daugybę metų, dabar būtų pats metas šį klausimą išspręsti. Nuo to labai tiesiogiai priklausys ir jūsų akių sveikata. Net jei jūs nesiskundžiate savo prastu regėjimu ar nejaučiate jokių neigiamų simptomų, kurie galėtų liudyti apie beprasidedančias ligas, tai nereiškia, jog viskas yra gerai. Todėl tik reguliari akių apžiūra gali padėti jums suprasti, kokia yra tikroji situacija.

Žinoma, tai nėra vienintelės priemonės, kurių jūs galėtumėte imtis, kad pagerintumėte savo akių sveikatą ir regėjimą. Todėl nepaisant to, koks jūsų požiūris į akių sveikatą buvo iki šiol, dabar turėtumėte pasinaudoti šiais naudingais patarimais, kurie turėtų pagelbėti jūsų akims.

Taip pat skaitykite

Kur pirkti atsargines automobilio detales po avarijos?

Automobilio avarija – tai ne tik rizika dėl galimų susižalojimų ir sveikatos sutrikimų bet ir ...