Ketvirtadienis , 25 balandžio 2024
Pagrindinis / Verslas / Kaip išsirinkti tinkamus blokus namų statyboms?

Kaip išsirinkti tinkamus blokus namų statyboms?

Lietuvoje kasmet statoma vis daugiau gyvenamųjų pastatų. Ši tendencija artimiausiu metu išaugs, todėl labai svarbu pasirinkti tinkamas sienų medžiagas, atitinkančias šiuolaikinius reikalavimus. Lietuvoje statomų daugiabučių išorinėms sienoms apšiltinti naudojamos įvairios medžiagos. Dažniausiai pasitaikančios sienų konstrukcijos yra trijų sluoksnių mūras blokinės mūrinės sienos, šilumos izoliacija ir vėjo izoliacijos bei oro tarpų įrengimas iš išorės apdailos plytų mūro ir vis didesnis plono tinko izoliacijos sistemų naudojimas blokinis mūras. Siena apšiltinta iš išorės, ir tepamas plonas gipso sluoksnis.

Statant mūrinius namus, kad pastatas būtų tvirtas, šiltas, patvarus ir ekonomiškas, pirmiausia turime nustatyti, kurie blokai yra tinkamiausi namo statyboms

Lietuvoje dėl didesnio blokų dydžio ir kitų priežasčių, statant namus, blokai dažniau naudojami nei plytos, todėl juos bus galima greičiau ir pigiau pastatyti. Tačiau rinkoje yra daugybė statybinių blokų, iš kurių galima rinktis, ir dažnai kyla klausimas, kokius statybinius blokus pasirinkti, kad jūsų namai būtų tikrai šilti. Dažniausiai statybų darbuose naudojami blokeliai: silikatiniai, keraminiai, keramzitbetoniai ir akyto betono (dujų silikato) blokeliai. Šiuos blokelius verta rinktis dėl kokybės, ekologiškumo, šilumos laidumo ir patrauklios silikatinių blokelių kainos.

Draugiškas aplinkai. Didesnį ekologiškumą lemia pačios natūraliausios gamybos medžiagos. Pasak ekspertų, ekologiškiausias statybinis blokas yra silikatinis, tačiau iš visų paminėtų statybinių blokų žaliavų nustatėme, kad jie beveik visi yra pagaminti iš natūralių medžiagų. 

Stipriausi taip pat yra silikatiniai ir keraminiai blokai, o mažesnio stiprumo – akytojo betono ir keramzitbetonio blokai

Žinoma, ne visada reikia pasirinkti stipriausią bloką. Pavyzdžiui, statant nuosavą namą dažniausiai būna 1-2 aukštai, o konstrukcijos apkrova nėra tokia didelė. Turėtumėte pasirinkti tik stipriausią bloką. Pagal namo išdėstymą, jei namuose yra mažiau vidinių sienų ir daugiau durų bei langų, rinkitės stipresnius blokus. 

Keraminiai ir silikatiniai blokai turi geriausią garso izoliaciją. Kad namas turėtų kuo didesnį garso izoliacijos efektą, svarbu kuo tiksliau pastatyti blokus, išlaikyti lygias jungtis, ištepti vertikalias siūles skiediniu, tinkuoti iš abiejų pusių. Nors kai kurių blokų vertikalioms jungtims tinkuoti nereikia, dėl esamų keterų rekomenduojama tinkuoti, kad pagerėtų sandarumas ir izoliacija. Garso izoliacija priklauso ne tik nuo sienos mūro, bet ir nuo durų bei langų montavimo kokybės. Todėl kuo hermetiškesnis namas, tuo geresnė garso izoliacija.

Silikatiniai ir keramzitiniai blokai gali trukti daugiau nei 50 ciklų, o kiti blokai-25-35 ciklus. Žinoma, taip bus, jei bus laikomasi teisingų laikymo sąlygų, statybų metu kokybiškai klojami blokai, atkreipiamas dėmesys į oro sąlygas.

Taip pat skaitykite

Skaitmeninės „Doup“ vizitinės kortelės: nauji vėjai verslo komunikacijoje

Šiandieninėje sparčiai kintančioje verslo aplinkoje įmonės turi nuolatos prisitaikyti prie naujų technologijų ir skaitmeninių atnaujinimų. ...