Šeštadienis , 27 lapkričio 2021
Pagrindinis / Gyvenimas / Kaip puoselėti plaukus?

Kaip puoselėti plaukus?

Plaukų išvaizdai ir sveikatai įtaką daro ne tik dieta ir sveikata, bet ir tinkama jų priežiūra. Kaip juos prižiūrėti kiekvieną dieną, būtų gražūs ir sveiki? Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius, universalius plaukų priežiūros principus.

Ne be reikalo blizgantys, stori ir stiprūs ir gerai prižiūrimi plaukai yra kiekvienos moters pasididžiavimas ir puošmena. Plaukų būklė priklauso nuo daugelio veiksnių – mitybos, orų sąlygų, hormonų pokyčių ir bendros sveikatos būklės. Net sveikiems ir nuolat puoselėjamiems plaukams įprasta tam tikru sezono metu nusilpti, labiau riebaluotis ir slinkti. Nors retkarčiais derėtų pakeisti galvos odos ir plaukų priežiūros priemones, plaukų priežiūros taisyklės yra universalios.

Kada ir kuo plauti plaukus ir galvos odą?

Yra moterų, kurios galvą turi plauti kasdien ir yra tokių, kurioms užtenka tai padaryti kartą per savaitę. Nėra taisyklės, kuri nustatytų, kas kiek laiko plauti galvą, tai priklauso nuo kiekvienos moters galvos odos tipo ir plaukų būklės. Plaukų priemonės plovimui turi būti pasirenkamos pagal galvos odos tipą (klaida yra šampūną derinti pagal plaukų tipą). Šampūnas turėtų išvalyti odą, nuplauti formavimo priemonių likučius, o iškilus problemai, pavyzdžiui, pleiskanoms, padėti jų atsikratyti.

Tinkama plaukų plovimo technika yra svarbi. Šampūnu plauname tik galvos odą, pakanka švelniai pamasažuoti galvos odą pirštų galiukais. Pagrindinė klaida kurią moterys daro tai šampūno visiems odos tipams pasirinkimas, stiprus plaukų tampymas ir galvos odos trynimas plovimo metu. Tai ne tik gali pabloginti plaukų, bet ir galvos odos būklę. Norint pašalinti nešvarumus nuo plaukų, pakanka putų, kurios susidaro plaunant galvos odą. Norint kruopščiai išplauti plaukus, verta tai daryti du kartus. Vanduo turi būti vidutiniškai šiltas, nes tiek per vėsus, tiek per šiltas vanduo gali paskatinti riebalinių liaukų veiklą, todėl jie riebaluosis dar greičiau. Plaukų priemonės, naudojamos po plovimo t. y. nenuplaunami kondicionieriai, formavimo, šukavimą palengvinančios priemonės turėtų būti naudojamos, atsižvelgus į plaukų tipą.

Taip pat skaitykite

Kur pirkti atsargines automobilio detales po avarijos?

Automobilio avarija – tai ne tik rizika dėl galimų susižalojimų ir sveikatos sutrikimų bet ir ...