Šeštadienis , 20 balandžio 2024
Pagrindinis / Verslas / Kam reikalingas pastato energinio naudingumo sertifikatas?

Kam reikalingas pastato energinio naudingumo sertifikatas?

               Energinio naudingumo sertifikatas (EPC) reikalingas, kai statomas naujas pastatas arba kai parduodami ar nuomojami esami pastatai. EPC leidžia įvertinti energijos vartojimo efektyvumą ir galimas energijos sąnaudas. EPC taip pat reikalingi pastatams, kuriuose nuomojami keli asmenys ir kurie nuomojami įvairiems tikslams, derinant mažmeninės prekybos, biurų ir (arba) gyvenamąsias patalpas. EPC reikalavimai parduodant ar nuomojant patalpas. Būsimi pirkėjai ar nuomininkai turi gauti EPC prieš pirkdami, išnuomodami ar subnuomodami patalpas.

               Savininkas arba nuomotojas yra atsakingas už EPC suteikimą bet kuriam būsimam pirkėjui ar nuomininkui. Tai turi būti padaryta ne vėliau kaip tą dieną, kai atliekama apžiūra arba pateikiama raštiška informacija apie patalpas. Sudarant patalpų pardavimo ar nuomos sutartį vėliausiai turi būti pateiktas EPC. Esami savininkai ir nuomininkai nereikalaus EPC, nebent jie parduos, perleis ar pernuomotų savo interesus. Nuomojant verslo patalpas, EPC skaičius skirsis priklausomai nuo kiekvieno pastato naudojimo ir nuomos sąlygų. EPC reikalavimai naujiems pastatams. Naujai pastatyto ar atnaujinto verslo nekilnojamojo turto savininkai turi gauti EPC prieš priimdami naują nekilnojamąjį turtą iš statytojo. Statant naujus pastatus arba atliekant tam tikrus atnaujinimo ar modifikavimo darbus, už statybą atsakingas asmuo – dažniausiai statytojas – turi pateikti EPC.

               Kada jums nereikia energinio naudingumo sertifikato. EPC nereikia: nuomos sutarties pratęsimas ar pratęsimas, privalomų pirkimo užsakymų bendrovės, kurioje pastatai lieka įmonės nuosavybėn, akcijų pardavimas, nuomos atsisakymai, laikinus statinius, kurių numatomas naudojimo laikas trumpesnis nei dveji metai, atskiri pastatai, kurių bendras naudingasis plotas mažesnis nei 50 kvadratinių metrų ir kurie nėra gyvenamieji namai, pramoninės aikštelės, dirbtuvės ir negyvenamieji žemės ūkio pastatai, kuriuose energijos poreikis mažas.

Taip pat skaitykite

scrap metal part of vehicles

Metalo supirkimo kaina gali skirtis skirtingose metalo supirktuvėse

Photo by Pamela Marie on Pexels.com Kodėl verta pasidomėti metalo supirkimu? Juk nors ir sakoma, ...