Šeštadienis , 27 lapkričio 2021
Pagrindinis / Kultūra / Liepos 10-osios naktį Šiauliai nemiegos – vyks kultūros ir meno naktis

Liepos 10-osios naktį Šiauliai nemiegos – vyks kultūros ir meno naktis

Liepos 10 dienos vakarą ir naktį Šiaulius sudrebins VI tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ kultūros ir meno naktis. Nuo 22.00 valandos visame Šiaulių pėsčiųjų bulvare skambės muzika, vyks koncertai, šokėjų pasirodymai, judrūs žaidimai, sporto šakų pristatymai, įvairūs kūrybiniai užsiėmimai ir mokymai. Žiūrovų ir dalyvių laukia begalės siurprizų ir nepamirštama naktis su „Saulės žiedo“ dalyviais iš 11 pasaulio šalių.

„Saulės naktis“ Šiauliuose vyks jau antrą kartą. Prieš porą metų, V tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ metu vykusi pirmoji kultūros ir meno naktis sulaukė didžiulio žmonių susidomėjimo. Aktyvus dalyvavimas ir įsitraukimas į įvairias veiklas, paskatino renginio organizatorius nustebinti miesto gyventojus ir jo svečius dar kartą. „Matydami didelį žmonių susidomėjimą suprantame, kad Šiaulių miestui reikia tokių renginių. Labai džiaugiuosi, kad prie šventės kūrimo prisideda ir šiaulių muzikos ir šokių kolektyvai” – sakė „Saulės nakties koordinatorė Goda Gargasaitė. „Saulės naktyje“ pasirodys ne tik meno atstovai, bet kartu bus pristatomos sporto programos, Rytų kovos meno aikido demonstravimai.

folkloro festivalis „Saulės žiedas“
Giedriaus Stugo nuotr.

Renginio metu pirmą kartą vyks „Saulės nakties suktinis” su TV laidų vedėja, muzikologe Zita Kelmickaite, kurio vakaro tema vis dar lieka paslaptimi. Amfiteatre taip pat galėsite išvysti 6 metus kurtą animacinį kiną visai šeimai „Aukso žirgas”, kurį atveža pats režisierius Valentas Aškinis. Stebuklingas, senosiomis baltų pasakomis paremtas filmas yra nominuotas „Sidabrinių gervių” apdovanojimuose. Taip pat, pirmą kartą Šiaulių mieste matysime ansamblį iš Latvijos „Miers un bērziņš“, kuris į „Saulės naktį“ atkeliaus su visa muzikine platforma. Juos išvysti galėsite įvairiose Šiaulių pėsčiųjų bulvaro vietose.

Iki vidurnakčio veiks muziejai, Šiaulių miesto verslininkai taip pat prisideda prie renginio gyvavimo ir pažada labai ilgas darbo valandas bei daug akcijų. „Parduotuvė „Wapsva“, kuri surengs Baltų vasaros kolekcijos pristatymą, į viską pažvelgė labai kūrybiškai”,- džiaugiasi renginio koordinatorė G. Gargasaitė. „Smagu pranešti, kad naktis neužsibaigs bulvare, ji persikels į naktinį klubą „Happy Mosquito“, kur visi galės tęsti linksmybes ir toliau mokytis nacionalinių svečių šokių” – praneša nakties koordinatorė ir skuba pranešti, kad žmonės prisijungtų ne tik prie kitų šalių šokių, bet neužmirštų sudalyvauti ir įvairiose vietose pasirodysiančiame „Saulės žiedo“ šokyje.

Taip pat skaitykite

VITO LUCKAUS FOTOGRAFIJOS CENTRO PARENGTA PARODA APŽVELGS SPALVOTOSIOS FOTOGRAFIJOS RAIDĄ LIETUVOJE

Šių metų kovo 21 dieną, antradienį, 17.30 valandą Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Parodų salėje ...