Šeštadienis , 27 lapkričio 2021
Pagrindinis / Gyvenimas / Paaiškėjo visi „Saulės žiedo“ konkursinės dalies laimėtojai

Paaiškėjo visi „Saulės žiedo“ konkursinės dalies laimėtojai

Liepos 8 dienos vakarą buvo paskelbti ir apdovanoti antrosios VI tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ konkursinės dalies laimėtojai. Tarp prizininkų – egzotiškų ir kaimyninių šalių folkloro kolektyvai.

Antrąją konkursinę dieną kolektyvai varžėsi stilizuoto folkloro šokėjų grupių, instrumentinės muzikos grupių ir solo instrumentalistų kategorijose. Daugiausia prizinių vietų atiteko Turkijos delegacijai. Būtent jie ir iškovojo pirmąją vietą instrumentinės muzikos grupių kategorijoje. Antroji vieta atiteko kaimyninės Latvijos post-folkloro grupei „Rikši“, o trečiąją vietą dalinasi dainų ir šokių ansamblis „Nowa Huta“ iš Lenkijos ir Rumunijos nacionalinis folkloro ansamblis „Transilvania“.

Stilizuoto folkloro šokėjų grupėje triumfavo svečiai iš tolimosios Kosta Rikos – ansamblis „Compañia folclorica inspiraciones costarricenses“, antrąją vietą iškovojo Turkijos Bahcesehir universiteto liaudies šokių bendruomenės jaunimo ir sporto klubo asociacija, o trečiąją – Rumunijos nacionalinis folkloro ansamblis „Transilvania“.

Solo instrumentalistų kategorijoje geriausiai pasirodė ir pirmąją vietą laimėjo Sarkar Aliyev iš Azerbaidžano, antrąją – Miquel Serra Escandell iš Ispanijos, o trečioji vieta atiteko turkui Erdem Kiliç.

„Saulės žiedo“ laimėtojai
Rolando Parafinavičiaus nuotr.

Komisijos pirmininkės dr. Zitos Kelmickaitės teigimu, tiek pirmąją, tiek antrąją konkursinę dieną išrinkti laimėtojus buvo sudėtinga, nes visi pasirodymai – vienodai stiprūs. Todėl keliose kategorijose buvo nutarta skirti daugiau prizinių vietų.

Nors folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ konkursinė dali baigėsi ir jau apdovanoti visi laimėtojai, tačiau uždarymo dieną, liepos 11-ąją, dar bus teikiamas žiūrovų simpatijų prizas, apdovanojimas už tradicijų puoselėjimą, komisijos pirmininkės dr. Zitos Kelmickaitės prizas, LR kultūros ministro Šarūno Biručio įsteigtas prizas ir, žinoma, Grand Prix už pasirodymus viso konkurso-festivalio metu.

Liepos 6-11 dienomis vykstančiame VI tarptautiniame folkloro konkurse-festivalyje dėl geriausiųjų titulo rungiasi 11 šalių – Australijos, Azerbaidžano, Ispanijos, Kosta Rikos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Rusijos, Turkijos, Vengrijos ir Lietuvos – folkloro kolektyvai.

„Saulės žiedas“ vienintelis Šiaurės Lietuvoje yra įtrauktas į oficialų Tarptautinės liaudies meno organizacijos IOV (prie UNESCO) ir tarptautinės šokių festivalių federacijos FIDAF renginių sąrašą. Projektą organizuoja VO „Baltų centras“, Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių miesto Kultūros centras, Šiaulių universitetas su partneriais. Renginio globėjas – LR kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Taip pat skaitykite

Kur pirkti atsargines automobilio detales po avarijos?

Automobilio avarija – tai ne tik rizika dėl galimų susižalojimų ir sveikatos sutrikimų bet ir ...