Šeštadienis , 27 lapkričio 2021
Pagrindinis / Pramogos / „Saulės žiedo“ metu – didžiausia šokių pamoka Šiaulių miesto istorijoje

„Saulės žiedo“ metu – didžiausia šokių pamoka Šiaulių miesto istorijoje

Liepos 9-10 dienomis, VI tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ dalyvių bei svečių lauks viena iš renginio staigmenų – Lotynų Amerikos šokių pamokos. Visi norintys galės išmokti tokių šokių kaip Salsa, Merengue, Cumbia, Bolero, Socca, Calypso, Bachata, kurių mokys folkloro ansamblis iš Kosta Rikos.

Šokiai persipynę su lotynų kultūra

Šokių tradicijos giliai įsišaknijusios visoje Lotynų Amerikoje įskaitant ir Kostą Riką. Nuo pat mažų dienų Kosta Rikos vaikai mokosi pagrindinių žingsnelių, kad galėtų prisijungti ir kartu su visais šokti per įvairias per šventes, festivalius ir kitus renginius. „Kostarikiečiai myli šokį ir yra pasiruošę šokti visą laiką”, – kalbėjo viena iš ansamblio šokėjų. Jai pritarė ir meno vadovo asistentas Juan Carlos Abarca: „Šokių kultūra yra įaugusi į mus, todėl visi moka folklorinius šokius, žino muziką, moka dainas”.

Atvyko pasiruošę

Šokių pamokos jau spėjo tapti neatsiejama folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ dalimi.

Kaip kalbėjo šventės meno vadovas Darius Daknys: „Kaip ir kiekvienais metais, mes norime, kad žmonės ne tik žiūrėtų, bet ir dalyvautų, todėl kiekvieną dieną siūlome šokių pamokas, kad visi norintys galėtų išmokti”. Šis šeštasis konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ išskirtinis tuo, jog mokinti savo nacionalinių šokių pasisiūlė pats ansamblis: „Esame nudžiuginti, kad patys Kosta Rikos vadovai, jau prieš atvykdami parašė prašymą dėl pamokų ir vylėsi, jog labai norėtų, kad kuo daugiau Lietuvos žmonių ir šiauliečių išmoktų jų šokių”. Pakalbintas Kosta Rikos ansamblio vadovas sakė: „Mes labai džiaugiamės galėdami pasidalinti šokių patirtimi su kitais – tai nepaprastas jausmas”. Kosta Rikos ansamblis atvyko ne tik su šokėjais, bet ir su profesionaliais šokių mokytojais, kurie yra pasiruošę ne tik pristatyti savo kultūrą, bet ir surengti didžiausią ir egzotiškiausią šokių pamoką Šiaulių mieste.

Taip pat skaitykite

Gražiausios Šiaulių vietos

Nors Šiauliai nėra didelis miestelis, tačiau lankytinų vietų – tikrai labai daug. Juokaujama, kad Šiauliai ...