Pirmadienis , 26 spalio 2020
Pagrindinis / Verslas / Motociklų prekyba: aspektai, lemiantys tinkamą pasirinkimą

Motociklų prekyba: aspektai, lemiantys tinkamą pasirinkimą

motociklas

Planuodami pirkti motociklą, pirmiausia atsakykite sau į klausimą – kur juo važinėsiu? Jeigu planuojate važinėti viešaisiais ir dideliu  transporto srautu pasižyminčiais keliais, žinokite, jog privalote turėti tinkamos kategorijos vairuotojo pažymėjimą ir turite būti nusiteikę investuoti į motociklo techninę  apžiūrą ir draudimą. Motociklų prekyba siūlo tikrai labai skirtingus variantus, tad įvertinę visus aspektus, tikrai galite nesunkiai išsirinkti su tinkamą motociklą. 

Jeigu neturite jokių suvaržymų dėl investuojamos sumos motociklui, rinkitės norimą techniką iš gamintojų atstovų mūsų šalyje. Jau nuo pirmos minutės  turėsite kelionėms paruoštą ir techniškai tvarkingą motociklą. Tiems, kurie nori sutaupyti, reiktų atkreipti dėmesį  į motociklų prekybą naudotais gaminiais. Toks pasirinkimas tikrai nenulemia prastos kokybės ir nepatrauklios išvaizdos motociklo. Beje, turite žinoti, jog naudotų transporto priemonių prekybininkai priima ir individualius užsakymus. Mes, tuo tarpu, pateiksime pagrindinius aspektus, į kuriuos reiktų atidžiau kreipti dėmesį jei rimtai susidomėjote motociklų prekyba.

Būsimam dviratės transporto priemonės vairuotojui turi būti patogu vairuoti, lengva pasiekti valdymo prietaisus ir patogu sėdėti. Pastarasis aspektas labai aktualus ilgesnėse kelionėse.

Dar vienas labai svarbus aspektas – variklio tipas. Jų paprastai esti dviejų rūšių: benzininis ir elektrinis. Jeigu planuojate važinėti didesnius atstumus, ar žinote, jog dažnai teks motociklą vairuoti prastesnės kokybės keliais, rinkitės benzininį variklį. Tuo tarpu, jeigu nekyla jokių rūpesčių su kuro užpylimu, filtrų valymu, galite rinktis motociklą su elektriniu varikliu. Šiuolaikiniai elektriniai varikliai yra ganėtinai tobuli, todėl tokie motociklai turi puikias važiavimo savybes. Elektrinė technika yra patraukli dar ir tuo, jog yra pakankamai ekologiška, vadinasi, pakankamai draugiška mus supančiai aplinkai.

Jeigu pasirinksite motociklą su benzininiu varikliu, atkreipkite dėmesį į jo kubatūrą. Vaikams perkamas motociklas geriausiai tiks su 50 kūbinių cm. benzininiu varikliu (iki 500 vatų galingumo). Paaugliams idealiausias 110-125 kvadratinių cm. kubatūros variklis su 800-1500 vatų galingumu. Suaugusieji turėtų vairuoti motociklą, turintį 125-250 kvadratinių cm. kubaturos variklį  su 1 kilovato galingumu.

Benzininiuose motocikluose gali būti įmontuota mechaninė, pusiau automatinė ar pilnai automatinė sankaba. Tiems vairuotojams, kuriems patinka paprastas valdymas ir sklandus važiavimas, turėtų pasirinkti pilnai automatinės sankabos motociklą. Jeigu norite aštresnio važiavimo, rinkitės pusiau automatinę sankabą. Jeigu planuojate išmokti sportiškai valdyti motociklą ar jau puikiai tą darote, tuomet mechaninė sankaba – idealus pasirinkimas.

Galiausiai – motociklo išvaizda. Motociklai turi vieną ne visai malonią  savybę – dažnai griūva.   Jeigu toks įvykis yra pakankamai neskausmingas, tai šiek tiek apibrozdintos motociklų kojelės tikrai neparodo prastos transporto priemonės būklės. Dažniausiai dėl tokių nereikšmingų pažeidimų jų neskubama taisyti. Todėl neverta jaudintis, jog pardavimo vietoje pastebėti keli įbrėžimai simbolizuoja motociklo prastą kokybę. Bet kokiu atveju,  turite patys įvertinti ar bendra motociklo išvaizda jus tenkina ir bandyti ieškoti  tinkamiausio varianto.

Taip pat skaitykite

Saulės energetika Europos Sąjungoje

Europos sąjungos šalys turi didelių ambicijų dėl atsinaujinančių energijos šaltinių. Planuojama, kad 2050 metais Europa ...