Trečiadienis , 30 lapkričio 2022
Pagrindinis / Sportas / Pasaulio futbolo čempionatas ir atranka

Pasaulio futbolo čempionatas ir atranka

Esate tikrų tikriausias futbolo sporto šakos gerbėjas? Futbolas yra jūsų aistra? Tuomet akivaizdu, kad FIFA pasaulio čempionatas yra tai, ko jūs niekuomet nepraleidžiate ir ką stebite su didžiuliu malonumu. Pasaulio futbolo čempionate tarpusavyje rungiasi pačios stipriausios visos planetos vyrų futbolo rinktinės, todėl suprantama, kad futbolo entuziastai su nekantrumu kaskart laukia kiekvienų rungtynių baigties.

Kadangi šis čempionatas sulaukia milžiniško žiūrovų dėmesio, labai suaktyvėja ir sporto lažybos, rungtynių bilietų ir futbolo atributikos pardavimai. Pasaulio futbolo čempionato metu tarytum visas pasaulis ima kasdien gyventi vien tik futbolu.

Pasaulio futbolo čempionatas yra organizuojamas dar nuo 1930 m. Jis vyksta kas ketverius metus. FIFA pasaulio čempionate dalyvauja 32 šalių rinktinės, tačiau pasaulio čempionato atranka prasideda dalyvaujant apytiksliai 200 rinktinių. Tarp pastarųjų taip pat būna ir Lietuvos futbolo rinktinė. Šiame čempionate gali dalyvauti tik tų šalių, kurios priklauso FIFA federacijai, nacionalinės rinktinės.

Atrankos turnyras organizuojamas 6 FIFA kontinentinėse zonose. Pradžioje FIFA nustato konkretų vietų skaičius, kuris skiriamas kiekvienam žemynui. Atranka į Pasaulio futbolo čempionatą gali prasidėti likus 3 metams iki būsimo čempionato. Be to, įdomu tai, kad atranka gali trukti net dvejus metus! Dažniausiai 1-2 vietos yra duodamos komandoms, kurios laimi tarpkontinentines atkrentamąsias futbolo varžybas. Tuo tarpu čempionato šeimininkų rinktinė automatiškai gauna kvietimą į pirmenybes. Taip pat svarbu paminėti, kad jau kurį laiką Pasaulio čempionai vis tiek turi dalyvauti atrankoje, nors anuomet tokia rinktinė patekdavo automatiškai.

Finalinis etapas vyksta vienoje šalyje. Tuomet, kaip jau buvo minėta, rungiasi 32 pajėgiausios futbolo rinktinės, kurios kovoja dėl pirmosios vietos. Turnyras yra vykdomas trimis etapais. Pirmajame turnyro etape futbolo rinktinės žaidžia 8 pogrupiuose. 2 pačios pajėgiausios kiekvieno pogrupio futbolo ekipos patenka į atkrintamąsias varžybas.

Iki šiol šiame čempionate daugiausiai titulų laimėjo Brazilijos futbolo rinktinė, kuri per visą čempionato istoriją susišlavė net 5 pergales. Žinoma, jai įkandin visuomet žengia ir Italija, Vokietija, Argentina, Prancūzija, Anglija ir Ispanija.