Pirmadienis , birželio 17 2019
Pagrindinis / Gyvenimas / ŠIAULIUOSE EMOCIJOS LIESIS JAUSMINGOJO FADO MELODIJOMIS

ŠIAULIUOSE EMOCIJOS LIESIS JAUSMINGOJO FADO MELODIJOMIS

2016 metų rugpjūčio 4 dieną tarptautiniame Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalyje jausmingosios fado kompozicijos liesis programoje „Telmo Pires: Fado bučinys“. „Telmo Pires apdovanotas balsu, kuris apglėbia Jūsų pečius lyg šiltas lengvas vasaros vėjelis, dvelkiantis nuo jūros“, – taip vieną iš nedaugelio vyrų, užkariavusių fado pasaulį, apibūdina muzikos kritikai.

Fado – muzikinis Portugalijos simbolis, kartais  dar vadinamas „portugališku bliuzu“. Tai bene seniausia tradicinė miesto muzika pasaulyje. Dainų temos – grožis ir liūdesys. Pats žodis fado reiškia lemtį, tad ir apdainuojama meilė be atsako, vienatvė, kančia, ilgesys, mirtis. Portugalai sako, kad jei klausytojų akyse nepasirodo ašaros, tai daina nepasiekė savo tikslo. Bendros nuomonės, kaip fado paplito Portugalijoje, nėra. Manoma, kad jį XIX a. į Lisabonos gatveles atsinešė Afrikos imigrantai, kiti įsitikinę, kad šis žanras gimė laivuose, liūdnas dainas vandenynų platumose kūrė namų išsiilgę portugalų jūreiviai ir žvejai. XX a. pradžioje fado vakarėjant skambėdavo gatvėse ir tavernose. Ši tradicija gyva iki mūsų dienų.

Telmo Pires
Telmo Pires

Telmo Pires garsėja ir kaip kompozitorius bei poetas. Portugalas kuria dainas pagal savo ir kitų modernių Lisabonos poetų eiles, dėl to dažnai vadinamas ir „moderniuoju fado įsikūnijimu”, be to, jis yra laikomas pagrindiniu Portugalijos poezijos globėju ir puoselėtoju. Dainininko sukurtų fado kūrinių struktūra sudėtingesnė nei įprastų klasikinių, tačiau jie išlaiko švelnią melancholišką nuotaiką.

Beveik tris dešimtmečius praleidęs Vokietijoje, 2010 m. Telmo Pires nusprendė grįžti į gimtąją Lisaboną tęsti muzikinės karjeros. Nors iki tol atlikėjas nebuvo dirbęs Portugalijoje, jam pavyko padaryti stulbinamą įspūdį kolegoms. Po kelerių metų jis jau koncertavo prestižinėse Portugalijos salėse ir visame pasaulyje. Gerbėjai tvirtina, kad Telmo Pires jausmingumas, balso niuansai, gestai ir mimika yra tokie įtaigūs ir išraiškingi, kad leidžia dainas suprasti be žodžių. Jei tuo norite įsitikinti patys, kviečiame apsilankyti koncerte rugpjūčio 4 d. (ketvirtadienį)  18 val. Chaimo Frenkelio vilojos parke.

Bilietus galite įsigyti Chaimo Frenkelio vilos ir „Ticket Market“  kasose arba internetu: https://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/frenkelio-vilos-vasaros-festivalis-2016-fado-bucinys-0804

Taip pat skaitykite

Profesionalių sprendimų pritaikymas organizuojant šventę

Jei dažnai lankotės įvairiose šventėse ar renginiuose, turbūt nė nepagalvojate apie tai, kiek daug laiko, ...