Trečiadienis , 10 rugpjūčio 2022
Pagrindinis / Įvairenybės / Šiauliuose prasidėjo tarptautinis meno festivalis „Anima Mundi 2015“

Šiauliuose prasidėjo tarptautinis meno festivalis „Anima Mundi 2015“

Pirmadienį Šiaulių dailės galerijoje prasidėjo tarptautinis meno festivalis „Anima Mundi 2015“. Trečią kartą rengiamas meno festivalis šiemet vyksta net dviejose šalyse – Lietuvoje bei Gruzijoje.

Atidarymo vakare dalyvavo Turkijos ir Gruzijos ambasadų atstovai. Sveikinimo kalbą sakė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. „Prisiminkime Baltijos kelią prieš keliasdešimt metų suvienijusį Baltijos šalis. Šis festivalis – tai ženklas ir puikus pavyzdys, kad tiltas tarp tautų ir vienybė gali tęstis kur kas toliau“, – kalbėjo Šiaulių miesto meras.

Įteikti festivalio apdovanojimai

Visi festivalio menininkai su savo darbais dalyvavo meno konkurse, kurio laimėtojus išrinko tarptautinė vertinimo komisija. Tradiciškai laimėtojai apdovanoti per festivalio atidarymą. Šiemet apdovanoti du menininkai. Antrosios vietos laimėtoju tapo Indonezijos jaunosios kartos menininkas Rayo Denanda. Pirmosios vietos prizas šį kartą iškeliaus į Švediją – juo apdovanotas menininkas Kent Wahlbeck. Abu menininkai festivalyje dalyvauja jau antrą kartą.

„Labai džiaugiuosi, vėl atvykęs į Lietuvą. Šiauliai man šiek tiek primena miestą, kuriame gyvenu Švedijoje. Ačiū už šią galimybę“ – dėkojo konkurso pirmosios vietos laimėtojas Kent Wahlbeck.

festivalis „Anima Mundi 2015“
Ramunės Bernotaitės nuotr.

Vyksta dviejose šalyse

Šių metų festivalio tema „LIETUVA – GRUZIJA. Istorijos jėga“. Tokia festivalio tema pasirinka ne atsitiktinai, mat šiemet sukanka lygiai 520 metų nuo pirmųjų užfiksuotų Lietuvos ir Gruzijos užsienio politikos pėdsakų.

„Labai apgailestaujame, kad dėl susiklosčiusių aplinkybių ne visi festivalio dalyviai alėjo atvykti į Šiaulius. Dalis iš jų prie projekto prisijungs tik Tbilisyje. Vis tik nors ir ne visi galėjo atvykti patys, tačiau jų darbai čia ir kviečiame su jais susipažinti“ – pasakojo festivalio koordinatorė Zita Vilutytė.

„Anima Mundi 2015“ Šiauliuose tęsis dar visą savaitę. Festivalio dalyvių darbų parodą galima išvysti Šiaulių Dailės galerijoje. Tarp eksponuojamų darbų ir per praėjusių metų festivalį visų dalyvių kartu tapytas paveikslas. Festivalio metu Šiaulių apskrities P. Višinskio bibliotekoje vyks tarptautinė konferencija, pleneras Šiaulių kultūros centre bei kitose miesto erdvėse, meno dirbtuvės, prie kurių kviečiami prisijungti visi šiauliečiai ir miesto svečiai. Rugpjūčio 25 dieną 19.00 valandą Šiaulių Dailės galerijoje vyks koncertas, kurio metu pasirodys Clotilda Solange Morhaim (Prancūzija) ir Martynas Wall (Lietuva).

„Anima Mundi 2015“ organizuoja VšĮ „Holistinis judėjimo teatras“ bendradarbiaujant su Gruzijos Nacionaliniu muziejumi ir Šiaulių dailės galerija.

Daugiau informacijos apie festivalį „Anima mundi 2015“ svetainėje www.iaf-animamundi.com

Taip pat skaitykite

renginiai

Šeši pamąstymai apie renginius

Kalbėsime apie renginius. Tai jau supratote iš antraštės. Tačiau nežinote, kokie gi tie šeši pamąstymai. ...