Šeštadienis , 10 birželio 2023
Pagrindinis / Gyvenimas / Šildymo sezono belaukiant: kaip sutaupyti namo šildymui

Šildymo sezono belaukiant: kaip sutaupyti namo šildymui

Vis dažniau girdime apie tai, kad mūsų laukiantis šildymo sezonas bus dar brangesnis, todėl gyventojams teks gerokai susiveržti diržus. Ir tiesą sakant, tokias prognozes žmonės girdi bene kiekvienais metais. Todėl visiškai suprantama, kad šildymo sezono dauguma laukia su dideliu nerimu ir netgi baime, kad teks reikšmingai paploninti savo pinigines. Tuo tarpu, jei ir jūs baiminatės susidursią su didelėmis šildymo sąskaitomis, galite imtis tam tikrų priemonių, kurios padėtų jas sumažinti.

Namų šiltinimas biria mineraline vata

Jei norite padidinti savo name vyraujančią temperatūrą, sutaupyti daug šildymui tenkančios energijos ir atsikratyti pelėsio, namų šiltinimas biria vata yra atsakymas į visas jūsų problemas. Birios mineralinės vatos pagalba šiandien galima apšiltinti tiek oro tarpą, tiek ir perdangą, sienas bei stogą. Tai yra labai efektyvus būdas jūsų namo mikroklimatui palaikyti.

Namų šiltinimas biria vata turi daugybę privalumų. Visų pirma, biri mineralinė vata kvėpuoja, todėl užtikrinamas optimalus mikroklimatas. Taip pat ji atstumia drėgmę, tokiu būdu apsaugant nuo pelėsio susidarymo. Biri vata pasižymi aukščiausia nedegumo klase (A1), veiksmingai izoliuoja garsą ir jos ilgalaikis nusėdimas yra 0 %, todėl ji labai ilgai išlaiko savo savybes.

Be to, namų šiltinimas biria mineraline vata kainuoja tiek, kiek ir šiltinimas įprasta vata, o tai reiškia, kad už tą pačią kainą gaunamas daug geresnis ir ilgaamžiškesnis rezultatas. Taip pat būtina paminėti, kad tokia technologija užtikrina ir bet kokių šalčio tiltų eliminavimą. Tai reiškia, kad apšiltinama ypatingai sandariai ir kokybiškai.

Namo šiltinimo biria vata darbai yra atliekami labai greitai ir tvarkingai, todėl namo savininkui netenka susidurti nei su didelėmis laiko sąnaudomis, nei su statybų darbams būdingu chaosu bei netvarka. Todėl jei norite padidinti savo namų vidaus jaukumą ir kartu sumažinti šildymo sąskaitas, namų šiltinimas biria vata yra vienas iš efektyviausių sprendimų.

Reguliari šildymo sistemos priežiūra

Reguliariai prižiūrėdami savo namuose veikiančią šildymo sistemą, galėsite efektyviai ją eksploatuoti ir sumažinti šildymo sąskaitas. Kadangi paprastai vartotojams patiems sunkiai sekasi tinkamai prižiūrėti šildymo sistemą ir jie neretai pamiršta reguliariai kreiptis į šios srities specialistus, gali būti išmintinga sudaryti šildymo sistemos profilaktinės priežiūros sutartį su pasirinktais paslaugų teikėjais.

Tokiu būdu būsite tikri, kad šildymo sistema visuomet veiks visu pajėgumu ir jums nereikės patirti nepamatuotai didelių išlaidų. Be to, reguliarus šildymo sistemos tikrinimas taip pat reiškia, kad yra didesnė tikimybė anksti pastebėti nedideles problemas ir jas išspręsti, kol neprireikė didesnio remonto ar net visos sistemos pakeitimo.

Įsitikinkite, kad durys ir langai sandariai uždaryti

Atrodytų pernelyg paprasta, ar ne? Tačiau jūsų namai gali prarasti šilumą per langus ir duris, ypač jei šios angos nėra sandariai uždarytos. Žiemos pradžioje pravartu apeiti visus namų langus ir duris ir patikrinti, ar juose nėra oro nuotėkių. Galbūt pajusite, kad vėsus oras skverbiasi pro langų šonus arba durų apačią. Jei šiluma prarandama pro langus, greitas būdas juos sandariai uždaryti – tiesiog užrakinti. Langų užrakinimas ne tik padės užtikrinti geresnį sandarumą, bet ir suteiks namams didesnį saugumą.

Atkreipkite dėmesį į baldus

Baldų perstumdymas gali ne tik suteikti jūsų būsto vidaus interjerui naujumo pojūtį ir daugiau jaukumo, tačiau taip pat gali padėti pagerinti ir oro srautą skirtingose būsto erdvėse, o tai reiškia, kad šiluma iš ventiliacijos angų pasiskirstys daug geriau. Be to, nepamirškite, kad jei jūsų sofos, lovos, spintos ar kiti didesni baldai yra pastatyti priešais radiatorius ir šildymo angas, šiluma negalės tinkamai pasiskirstyti visame kambario plote, todėl oro temperatūra bus žemesnė, o šildymo sąskaitos didesnės. Taigi, baldus nuo tokių vietų reikėtų atitraukti, leidžiant šiltam orui lengvai cirkuliuoti visoje patalpoje.

Taip pat skaitykite

Priemonės plaukų dažymui: kaip pasirinkti ir derinti?

Priemonės plaukų dažymui naudojamos tiek namuose, tiek profesionaliuos grožio salonuose. Ir vis daugiau žmonių ieško ...