Antradienis , 18 birželio 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Praktiški patarimai, kurie palengvins jūsų kasdienę odos priežiūrą

Praktiški patarimai, kurie palengvins jūsų kasdienę odos priežiūrą

Jau seniai manote, kad nepriekaištinga oda yra tiesiog nepasiekiamas tikslas? Valiklis, tonikas, serumas, drėkinamas kremas, veido kaukė, apsauginis kremas nuo saulės – atrodo išbandote kiekvieną naują rinkoje pasirodantį odos priežiūros produktą, tačiau niekaip nepasiekiate norimo rezultato? Tačiau, kad ir su kokiais sunkumais jums tenka susidurti, turite suprasti, kad graži ir sveika oda nėra vos per naktį pasiekiamas tikslas.

Odos priežiūra yra kruopštus, sistemingas ir teisingais sprendimais paremtas kasdienis darbas, kurį turime atlikti, jei norime, kad mūsų oda visuomet būtų spindinti, lygi, elastinga, švelni, sveika ir tinkamai apsaugota. Todėl nusprendėme pateikti jums keletą patarimų, kurie turėtų palengvinti jūsų kasdienę odos priežiūrą.

Naudokite apsauginį kremą nuo saulės

Kasdien tepkite veido odą plataus spektro apsauginiu kremu nuo saulės su ne mažesniu kaip SPF 30. Plataus spektro apsauginis kremas nuo saulės blokuoja tiek UVA, tiek ir UVB spindulius. Nors SPF 15 gali pakakti žiemos metu, kitais metų laikais turėtumėte rinktis ne mažesnį kaip SPF 30 apsauginį kremą nuo saulės. Kadangi ultravioletiniai (UV) saulės spinduliai yra labai kenksmingi mūsų odai, galintys ne tik paskatinti ankstyvą odos senėjimą, tačiau taip pat ir padidinti odos vėžio riziką, apsauginį kremą nuo saulės turėtumėte naudoti visais metų laikais ir nepriklausomai nuo oro sąlygų.

Kruopščiai nuvalykite makiažą

Prieš eidamos miegoti visuomet kruopščiai nuvalykite makiažą. Jums miegant jūsų oda turi kvėpuoti, o makiažas to padaryti odai neleidžia, nes užkemša poras, todėl gali lengviau kilti odos uždegimai, spuogeliai ir dėmelės. Pasirinkite švelnų makiažo valiklį, kuriame nebūtų jūsų odą sudirginti galinčių cheminių medžiagų, ir užlašinusios keletą lašų ant vatos tamponėlio švelnias masažiniais judesiais nuo veido pašalinkite makiažo likučius.

Nepamirškite šveisti odos

Bent vieną arba du kartus per savaitę nušveiskite veido odą, kad pašalintumėte negyvos odos ląsteles, besikaupiančius nešvarumus ir kitas medžiagas, tokiu būdu pašviesinant odą ir suteikiant jai daugiau sveiko švytėjimo. Geriausia odos šveitimui pasirinkti jūsų odos tipą atitinkantį, švelnų ir savo sudėtyje dirginančių medžiagų neturinį veido odos šveitiklį, kuris taip pat neišsausina odos.

Reguliariai sportuokite

Manėte, kad sportas niekaip nesusijęs su gražia ir sveika oda? Jei taip, nuo šiol turėtumėte pakeisti savo klaidingą įsitikinimą. Sportuoti reikėtų reguliariai! Bėgimas, važinėjimas dviračiu, ėjimas, plaukimas, joga ar bet kurios kitos jums priimtinos treniruotės pagerins jūsų kraujotaką ir pagreitins organizmo detoksikacijos procesus. Reguliarus ir pakankamas fizinis aktyvumas neilgai trukus padės jums pajusti, ką reiškia lygi ir švytinti oda.

Stebėkite, ką valgote

Norite gražios, sveikos ir spindinčios odos? Tuomet didelį dėmesį turėtumėte skirti ne tik savo kasdien naudojamoms odos priežiūros priemonėms. Ne ką mažiau svarbu pasirūpinti ir sveika bei subalansuota mityba. Stebėkite, ką valgote ir stenkitės kasdien valgyti daugiau šviežių daržovių, vaisių, žalumynų, pakankamai baltymų ir gerųjų angliavandenių, kad jūsų organizmas ir oda gautų visus būtinus vitaminus ir mineralus. Atminkite, kad mityba, kurioje gausu vitamino C, yra mažai riebalų ir cukraus, skatina švytinčią ir sveiką odą.

Vartokite pakankamai vandens

Kasdien gerkite daug vandens – bent 8 stiklines. Taip pat į savo mitybą įtraukite ir daugiau vandens turinčių vaisių bei daržovių. Jei užtikrinsite, kad jūsų organizmas visuomet būtų pakankamai hidratuotas, tai turės tiesioginės įtakos ir geresnei jūsų veido odos būklei.

Venkite streso

Stenkitės kuo labiau vengti streso ir pasistenkite atrasti daugiau laiko sau. Greičiausiai jau ne kartą pastebėjote, kad po patirto didžiulio streso neilgai trukus jūsų odą paberdavo? Taip yra todėl, kad dėl streso organizme ima gamintis kortizolis ir kiti hormonai, todėl padidėja odos riebumas. Taigi, vertėtų pasitelkti įvairius streso valdymo metodus, pvz., kvėpavimo pratimus, meditaciją ir kt. Kuo mažiau streso patirsite, tuo gražesnę odą turėsite.

Nepamirškite grožio miego

Kiekvieną naktį turėtumėte miegoti bent 8 valandas. Jei miegosite nepakankamai, jūsų veido oda pavargs lygiai taip pat, kaip ir jūs, todėl bus suglebusi, praras savo elastingumą, o po akimis pasirodys tamsūs ratilai. Tik, žinoma, prieš einant miegoti visuomet reikėtų savo veido odą labai kruopščiai nuvalyti, nuo jos pašalinant makiažo likučius ir visus kitus dienos bėgyje ant odos susikaupusius nešvarumus, kartu nepamirštant panaudoti ir intensyviai drėkinančių odos priežiūros priemonių, kurios nakties metu tinkamai sudrėkins odą ir išsaugos joje optimalų drėgmės lygį.

Pabaigai

Sveikas gyvenimo būdas, tinkamos jūsų odos tipą atitinkančios odos priežiūros priemonės ir teisinga jų naudojimo seka gali padėti užtikrinti, kad jūsų veido oda visuomet būtų švytinti, elastinga, tvirta, skaisti, optimaliai sudrėkinta, sveika ir jaunatviška. O jei susiduriate su tam tikromis veido odos problemomis, niekuomet nevenkite kreiptis į dermatologus ir kosmetologus, kurie padės tinkamai pasirūpinti savo veido oda.

Naudingais veido odos priežiūros patarimais dalinasi: CHALURE – Gamtos įkvėpta kosmetika

Taip pat skaitykite

Namų apdaila: kodėl vis dažniau pasirenkamos plytelės?

Šiuolaikiniai namai dažnai atspindi savo šeimininkų skonį, individualumą ir gyvenimo būdą. Vienas iš svarbiausių elementų, ...