Trečiadienis , 10 rugpjūčio 2022
Pagrindinis / Gyvenimas / SUSITIKIMAS SU MENININKAIS VYTAUTU V. STANIONIU IR KĘSTUČIU GRIGALIŪNU

SUSITIKIMAS SU MENININKAIS VYTAUTU V. STANIONIU IR KĘSTUČIU GRIGALIŪNU

2016 metų rugpjūčio 25 dieną, ketvirtadienį, 17.00 valandą Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyks susitikimas su menininkais Vytautu V. Stanioniu ir Kęstučiu Grigaliūnu. Autoriai papasakos apie savo kūrybą ir Fotografijos muziejuje veikiančioje parodoje „Požiūris į senovinę fotografiją“ eksponuojamus darbus. Pokalbį moderuos menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis. Renginys nemokamas.

Vito Luckaus fotografijos centro kuruojamoje parodoje „Požiūris į senovinę fotografiją“ eksponuojami trylikos skirtingų kartų Lietuvos bei užsienio autorių darbai, kuriuose naujoms prasmėms sukurti panaudotos senovinės fotografijos. Parodoje vyksta susitikimai su darbų autoriais, ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai. Šis pokalbis su parodos „Požiūris į senovinę fotografiją“ autoriais – jau trečiasis. Gegužės mėnesį lankytojai buvo kviečiami pabendrauti su Šiauliuose gimusia fotomenininke Galina Moskaleva, liepą – su Jungtinėje Karalystėje gyvenančia lietuvių menininke Indre Šerpytyte.

SUSITIKIMAS SU MENININKAIS VYTAUTU V. STANIONIU IR KĘSTUČIU GRIGALIŪNU

Tiek Vytauto V. Stanionio (1949 m.), tiek Kęstučio Grigaliūno (1957 m.) parodoje „Požiūris į senovinę fotografiją“ eksponuojami darbai kalba apie tą patį laikmetį – Antrojo pasaulinio karo pabaigą bei pokarį Lietuvoje, o tiksliau – apie sovietinės okupacijos padarinius. Abu menininkai panaudoja prieš kelis dešimtmečius kitų fotografų darytas nuotraukas, kurios savo laiku tarnavo kaip dokumentas: ar tai būtų dokumentinė nuotrauka naujam – sovietiniam – pasui, ar šeimyninės fotografijos, bylojančios apie kadais buvusią džiaugsmingą idilę. Susitikimo metu menininkai kalbės apie savo kūrybines strategijas, pasirinktas temas ir jų aktualumą šiandien.

Lankytojai parodoje taip pat išvys šių autorių darbus: Maurizio Anzeri (IT / UK), Dovilės Dagienės (LT), Kęstučio Grigaliūno (LT), Vladislavo Krasnoščoko (UA), Vito Luckaus (LT), Galinos Moskalevos (LT / RU), Sauliaus Paukščio (LT), Romano Pyatkovkos (UA), Igorio Savčenkos (BY), Gyčio Skudžinsko (LT), Pavelo Maria Smejkalo (SK), Vytauto V. Stanionio (LT), Indrės Šerpytytės (LT / UK).

Vieni parodos autoriai kritiškai žvelgia į patį vaizdą, jo reikšmę, santykį su realybe, kiti bevardžių vaizdų jūroje ieško juos jaudinančių temų, kurias vėliau sujungia su savomis idėjomis. Kiekvienas autorius deda vis kitus prasminius akcentus ir priverčia žiūrovą susimąstyti apie vaizdo galią, todėl skirtingu laiku, skirtingose vietose ir su skirtingomis intencijomis sukurti atvaizdai parodoje tampa vientisu tinklu, ima komunikuoti tarpusavyje ir užmezga dialogą su žiūrovu.

Parodoje eksponuojami darbai iš Fotografijos muziejaus ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos fondų bei autorių asmeninių kolekcijų.

Renginio organizatorius – Vito Luckaus fotografijos centras. Rėmėja – Lietuvos kultūros taryba.

Paroda veikia iki 2016 metų rugsėjo 18 dienos.

Informaciją teikia parodos kuratorė, Vito Luckaus fotografijos centro vadovė Ieva Meilutė-Svinkūnienė, mob. +370 683 27 167.

Taip pat skaitykite

Lengvesnės papuošalų paieškos

Jei norite įsigyti naujų juvelyrinių dirbinių, kurie papildytų jūsų papuošalų kolekciją ir taip pat taptų ...