Šeštadienis , 27 lapkričio 2021
Pagrindinis / Kultūra / Užupio meno inkubatoriuje – laiškų meno paroda „Kvepiantys laiškai“

Užupio meno inkubatoriuje – laiškų meno paroda „Kvepiantys laiškai“

2016 metų balandžio 1 dieną 17.00 valandą Užupio meno inkubatoriaus ekspozicijų erdvėje „Kalnas“ (adresas Krivių g. 10, Vilnius) bus atidaroma laiškų meno žanro paroda „Kvepiantys laiškai“.

paroda „Kvepiantys laiškai“
paroda „Kvepiantys laiškai“

„Kvepiantys laiškai“ – tai nuoroda į palyginti naują meno žanrą Mail-art (laiškų menas, pašto meno, korespondencijos menas), kurio pradininkas Rėjus Džonsonas (JAV) priklausė tam pačiam FLUXUS judėjimui, kaip ir Jonas Mekas bei Jurgis Mačiūnas. Prasidėjęs 1950-ųjų viduryje, šis menas išplito po visą pasaulį. Lietuvoje nėra plačiai žinomas, nors Mail-art korespondencija egzistavo net ir Sovietų Sąjungos teritorijoje.

Pagrindinis Mail-art objektas yra laiško vokas, ant kurio piešiama arba klijuojamas koliažas. Tai, kas laiško viduje, nėra svarbu. Ten gali būti kokia nors žinutė apie siuntėją arba nebūti nieko. Šiame projekte papildomu dirgikliu tampa ir ant kiekvieno voko nugulęs kvepalų aromatas. Tokiu būdu kiekvienas kvapas kuria atskirą istoriją, papildančią vizualiojo kūrinio prasmes. Specialiai šiai progai Italijoje buvo sukurti ir pašto ženklai Užupio paštui.

Paroda „Kvepiantys laiškai“ buvo parengta Užupio respublikos ambasadoje Sarono mieste (Italija), jos iniciatorius – Džanpaolo Terrone. Dauguma dailininkų-siuntėjų priklauso klubui „DodoDada“ (http://dododada.ning.com/) – tai ir italai, ir kitų šalių menininkai.

Taip pat skaitykite

VITO LUCKAUS FOTOGRAFIJOS CENTRO PARENGTA PARODA APŽVELGS SPALVOTOSIOS FOTOGRAFIJOS RAIDĄ LIETUVOJE

Šių metų kovo 21 dieną, antradienį, 17.30 valandą Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Parodų salėje ...