Šeštadienis , 27 lapkričio 2021
Pagrindinis / Kultūra / Velykėlių Šiauliuose akimirkos

Velykėlių Šiauliuose akimirkos

2016 metų balandžio 3 dieną Šiaulių „Aušros“ muziejaus Žaliūkių malūnininko sodyboje vyko smagi Velykėlių šventė.

Jau tampa tradicija, kad praėjus savaitei po Velykų šiauliečiai ir miesto svečiai susiburia po malūno sparnais ir švenčia Atvelykį, dar vadinamą Velykėlėmis arba vaikų Velykomis. Penktą kartą Žaliūkių malūnininko sodyboje organizuotoje šventėje daug dėmesio skirta vaikams ir jų pramogoms. Taip užbaigiamas šventinis Velykų laikotarpis ir suteikiama galimybė mažiesiems sodybos lankytojams pažaisti, susipažįstant su Velykėlių šventimo tradicijomis.

Velykėlės
Nuotr. Jolitos Kirkilaitės

Per Velykėles nešini spalvingais margučiais prie Žaliūkių malūno skubėjo ir maži, ir dideli. Vaikų džiaugsmui linksmybių įkarštyje pasirodė svarbiausia šventės viešnia – Velykė (dar žinoma kaip Velykų bobutė). Ji, apžiūrėjusi vaikų atsineštus margučius, apdovanojo mažuosius šventės dalyvius už stropų kiaušinių marginimą.

Netrūko ir kitų linksmybių – vieni vaikai rideno margučius, kiti margino kiaušinius vašku, visi galėjo išbandyti jėgas įvairiose liaudiškose varžytuvėse, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, pasisupti sūpynėse. Susirinkusius linksmino ir šokti kvietė Šiaulių miesto vaikų folkloro ansambliai „Čiutulis“ (vad. Rima Šereivienė) ir „Gasužis“ (vad. Rosita Kalinienė). Veikė Respublikinė ikimokyklinių ugdymo įstaigų kūrybinių darbų fotografijų paroda „Velykos kitaip“ (parodos organizatoriai – Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo centras, Šiaulių lopšelis-darželis „Klevelis“).

Šventės metu visi buvo vaišinami lauke ant krosnies ruošta Atvelykio kiaušiniene, norintys galėjo paragauti ant laužo virtos žolelių arbatos. Velykėlėms baigiantis, pagal senoviškus papročius, margučių lukštai buvo užkasti žemėje, kad geriau augtų rugiai ir ledai jų neišmuštų.

Organizatorė – Žaliūkių malūnininko sodyba.
Rėmėjos: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos Respublikos kultūros taryba.
Draugas – Ginkūnų paukštynas.

Taip pat skaitykite

Gražiausios Šiaulių vietos

Nors Šiauliai nėra didelis miestelis, tačiau lankytinų vietų – tikrai labai daug. Juokaujama, kad Šiauliai ...