Šeštadienis , 2 gruodžio 2023
Pagrindinis / Įvairenybės / V. Baumila ir J. Starinskaitė pirmą kartą įgarsino animacinį filmą

V. Baumila ir J. Starinskaitė pirmą kartą įgarsino animacinį filmą

Animacinių filmų visai šeimai mėgėjams liko laukti labai nedaug – jau spalio 21 d. didžiuosiuose kino ekranuose pasirodys pasiutę linksmuoliai „Troliai“. Jo kūrėjai, visame pasaulyje išgarsėję kultiniu filmu „Šrekas“ apie geraširdį žaliąjį žmogėdrą, tikisi sulaukti ne ką mažesnės sėkmės. Ne tik dėl nuotaikingos istorijos ir būrio patrakusių žaismingų personažų, bet ir dėl garsenybių, prisidėjusių prie šio filmo kūrimo.

Garso takelį filmui sukūrė Justinas Timberlake’as, Gwen Stefani, kiti šių dienų dievinami atlikėjai, o jo atlikimas ir personažų įgarsinimas patikėtas žinomiems scenos veidams kiekvienoje filmą platinančioje šalyje. Lietuvoje jais tapo Vaidas Baumila, Justina Starinskaitė, Jurga Šeduikytė, Rimantė Valiukaitė, Ramūnas Cicėnas bei kiti žinomi vardai.

„Visada labai norėjau išbandyti save garsindamas animacinius filmus, todėl pasiūlymą priėmiau su džiaugsmu. Be to, šiame filme nemažai yra dainuojamųjų fragmentų, tad dirbti su „Troliais“ man buvo dar maloniau“, – sakė žinomas atlikėjas ir aktorius V. Baumila.

V. Baumila
V. Baumila

V. Baumila pasakoja, kad jam teko įveikti nemenką atranką studijoje – konkurso dalyvių balsų pavyzdžiai buvo siunčiami filmo kūrėjams į Jungtines Amerikos Valstijas. Vėliau, jau perėjęs atranką, Vaidas pasakoja iš amerikiečių sulaukęs ne vieno patarimo, kaip dar geriau atitaikyti savo personažo charakterį, kaip keisti frazuotes, kad jis skambėtų įtikinamiau.

„Šakius – labai simpatiškas personažas. Gal tuputį niurzga, bet jis turi tam priežastį. Giliai širdyje jis labai rūpestingas ir mylintis, bandantis apsaugoti savo bendruomenę. Kuo toliau, tuo labiau šie bruožai išryškėja filmo eigoje“, – sakė Šakio personažą „Troliuose“ įgarsinęs Vaidas.

„Popytė man pati mieliausia. Ji spalvota, įdomi, linksma, sumani, labai mergaitiška. Tarp jos ir savęs matau daug sąsajų vaikystėje, o kartais ir dabar. Neabejoju, kad žiūrovai taip pat ją labai pamils“, – kalbėjo „Saulės kliošo“ vokalistė Justė Starinskaitė, taip pat pirmą sykį išbandžiusi save garsinant filmą.

Atlikėja neslepia, kad lengva nebuvo, net ir atliekant muzikinius filmo intarpus. „Tačiau man pasisekė. Patekau į tikrų profesionalų, gerų ir labai talentingų žmonių, rankas, kurie išspaudė iš manęs viską, ką tik galiu geriausiai. Netgi tai, ko nesitikėjau turinti“, – šypsojosi J. Starinskaitė.

Lietuviškai filmą dubliavo garso studija „Garso architektūra“ su jos vadovu Benediktu Sakalausku priešakyje, ir garso režisieriumi Vilium Tamošaičiu, kurio „dubliažotekoje“ puikuojasi „Ledynmetis. Susidūrimas“, „Namai“, „Riešutėlių filmas“ ir kt.

Ir J. Stariskaitė, ir V. Baumila teigė nekantraudami laukiantys filmo premjeros: smalsu, kaip jų darbą įvertins Lietuvos žiūrovai. Naujausias „DreamWorks“ studijos filmas „Troliai“ Lietuvos

Taip pat skaitykite

Medžių genėjimas – kaip tai daryti kokybiškai

Medžių genejimas – tai pagrindinė medžių priežiūros praktika, kurios metu pašalinamos tam tikros šakos, kad ...