Trečiadienis , 10 rugpjūčio 2022
Pagrindinis / Gyvenimas / VASARIO 16-OSIOS MINĖJIMAS CHAIMO FRENKELIO VILOJE

VASARIO 16-OSIOS MINĖJIMAS CHAIMO FRENKELIO VILOJE

2016 metų vasario 16 dieną, antradienį, 14.00 valandą Chaimo Frenkelio viloje bus minima (adresas Vilniaus g. 74, Šiauliai) Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Programoje: „Aušros“ muziejaus direktoriaus Raimundo Balzos sveikinimo žodis, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento specialistų pranešimai. Įėjimas su kvietimais.

Vasario 16 dieną Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniai – Chaimo Frenkelio vila (11–13 val.) Fotografijos muziejus (11–17 val.), Dviračių muziejus (11–17 val.) – lankomi nemokamai.

Kasmet tradiciškai Šiaulių „Aušros“ muziejus organizuoja renginį, kuriame prisimenamas Lietuvos tarybos 1918 m. vasario 16-ąją paskelbtas Aktas, liudijantis apie Nepriklausomos Lietuvos Valstybės atkūrimą, paminima jo reikšmė Lietuvos valstybingumo istorijai. Nepamirštami Vasario 16-osios akto signatarai, iš kurių net keturi buvo Šiaulių berniukų gimnazijos auklėtiniai: teisininkas, kultūrologas Mykolas Biržiška (1882–1962 m.), teisininkas, diplomatas Jonas Vileišis (1872–1942 m.), kunigas, visuomenininkas Alfonsas Petrulis (1873–1928 m.), inžinierius Steponas Kairys (1879–1964 m.).

Chaimo Frenkelio vila
Chaimo Frenkelio vila

Šiemet, įprasminant ypatingą Lietuvos istorijai datą, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento specialistai susirinkusiems pristatys pranešimus, propagandos ir priešiškų informacinių operacijų bei jų grėsmės Lietuvos valstybingumui tema: Tomas Čeponis „Propaganda ir priešiškos informacinės operacijos Lietuvoje“, Auksė Ūsienė „Istorija ir geopolitika: gãlimos falsifikacijos pasekmės valstybingumui“.

Pastaruoju metu, kai visas Rytų Europos regionas, iš jų ir Lietuva, susiduria su naujos kartos kariniais iššūkiais, itin svarbu visuomenę supažindinti su informacinio karo ir propagandos keliama grėsme valstybingumui bei atskleisti istorijos, kritinio mąstymo ir pilietiškumo reikšmę valstybės gynyboje.

Lietuvos istorija, kaip informacinio karo ginklas ir geopolitinių tikslų įrankis buvo aktuali visais Lietuvos valstybingumo praradimų ir nepriklausomybės laikotarpiais. Kaip priešiškų informacinių operacijų taikinys ji pasitelkiama ir šiandien.

Informaciją apie renginį teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Istorijos skyriaus vedėja Jovita Vilimaitienė, tel. (8 41) 52 43 91.

Taip pat skaitykite

Lengvesnės papuošalų paieškos

Jei norite įsigyti naujų juvelyrinių dirbinių, kurie papildytų jūsų papuošalų kolekciją ir taip pat taptų ...