Šeštadienis , 25 birželio 2022
Pagrindinis / Verslas / Gausybė patarimų sėkmingam būsto interjero apšvietimui

Gausybė patarimų sėkmingam būsto interjero apšvietimui

Geras apšvietimas yra raktas į sėkmingą interjerą. Apšvietimas paveikia erdvėje vyraujančią atmosferą ir mūsų nuotaiką. Jei apšvietimą suformuoti pavyksta tinkamai – tai akimirksniu pagyvina visą interjerą. Todėl sudarėme jums keleto naudingų patarimų sąrašą, kuris turėtų palengvinti būsto vidaus erdvių apšvietimo formavimo procesą.

 • Atsižvelkite į lubų aukštį. Žinoti savo būsto lubų aukštį yra labai svarbu, kai galvojama pasirinkti pakabinamus lubinius šviestuvus. Kai kurie šviestuvai yra komplektuojami su koreguojamo ilgio kabeliais arba laidais, tačiau kiti tokios galimybės pasiūlyti negali. Todėl pasistenkite nesusidurti su nemalonumais, kuomet šviestuvas kabės pernelyg žemai arba per daug aukštai.
 • Virš stalo pakabinamas šviestuvas. Kai kabinate šviestuvą virš valgomojo stalo arba virtuvės salos, rekomenduojamas atstumas tarp šviesos šaltinio ir paviršiaus yra 70-85 cm. Tačiau taip pat reikšmės turi ir šviestuvo dydis. Jei šviestuvas yra mažesnis (ir šviesos skleidžiama mažiau), jis gali būti nuleistas žemiau, o jei šviestuvas yra didesnis, jis gali būti pakeltas aukščiau.
 • Planuokite iš anksto. Labai naudinga ir svarbu savo būsto apšvietimui keliamus reikalavimus apgalvoti iš anksto – dar pirminiame būsto vidaus interjero kūrimo etape. Pavyzdžiui, jei norite, kad virš valgomojo stalo žemesniame lygyje kabėtų trys vienodi šviestuvai, o ne vienas ar du, tai turėtų būti įtraukta į bendrą planą.
 • Pasitelkite daugiau šviesos šaltinių. Jokiu būdu neturėtumėte apsiriboti vien tik įleidžiamais lubiniais šviestuvais. Nors iš tikrųjų tokie šviestuvai yra labai populiarus vartotojų pasirinkimas, vis dėlto skirtingose būsto erdvėse vertėtų pasitelkti daugiau skirtingų šviesos šaltinių, tokiu būdu sukuriant šiltesnę ir jaukesnę atmosferą. Todėl nesirinkite vien tik įleidžiamų šviestuvų. Kartu su jais derinkite ir sieninius šviestuvus, pastatomus šviestuvus, įleidžiamus grindinius šviestuvus ir kt.
 • Pasirinkite tinkamas lemputes. Formuojant būsto vidaus apšvietimą labai svarbia užduotimi yra ne tik šviestuvų, tačiau ir lempučių pasirinkimas. Kokios rūšies lemputes pasirinksite tiesiogiai nulems ir būste vyraujančią atmosferą. Lempučių skleidžiama šviesa gali būti tiek šilta, tiek ir šalta. Todėl jei jūsų sienų spalva yra šaltesnė, jas galite „sušildyti“ su lemputėmis, kurių šviesa yra šiltesnė. Tuo tarpu, jei erdvė yra tamsesnė ir ją reikia pašviesinti, galite pasirinkti šaltesnę šviesą.
 • Būkite kūrybingi. Į šviestuvus turėtumėte žvelgti ne tik kaip į labai funkcionalias ir kiekvienai būsto erdvei būtinas priemones, tačiau taip pat ir kaip į dekoratyvinius elementus. Jei atitinkamuose kambariuose pagrindiniu apšvietimu jau yra pasirūpinta, išskirtinio dizaino sieniniai šviestuvai vietoje meno dirbinių, kurie yra kabinami ant sienų, gali būti labai originalus ir kūrybingas interjero sprendimas, sukuriantis jaukesnį apšvietimą ir suteikiantis interjerui daugiau žavesio.

Keli papildomi baziniai interjero apšvietimo patarimai

 • Šviesos reguliatoriai (dimeriai) yra labai naudingas pasirinkimas, padedantis sumažinti elektros energijos sąnaudas ir suteikiantis lankstesnes apšvietimo galimybes.
 • Pasitelkite šviesesnes spalvas ir atspindžius tam, kad sukurtumėte norimą atmosferą. Pagalvokite apie veidrodžius ir kitus atspindinčius paviršius, kurie padėtų suteikti daugiau spindesio ir šviesumo.
 • Apšvietimo lygiai jūsų namuose tiesiogiai priklausys nuo to, kiek natūralios šviesos gaus jūsų kambariai. Kai tik galite, visuomet pasitelkite natūralų apšvietimą, kadangi tai turi labai didelę įtaką mūsų sveikatai ir nuotaikai.
 • Mažesnio ryškumo šviesa yra labiau raminanti ir atpalaiduojanti. Tuo tarpu šviesesnį apšvietimą pasitelkite ten, kur reikia daugiau energijos ir kur vyksta daugiausiai veiksmo.
 • Sutaupykite daugiau pinigų pasitelkdami LED apšvietimą.
 • Pasitarkite su apšvietimo profesionalais, kurie patartų, kuriuos šviestuvus būtų geriausia pasirinkti ir suderinti tarpusavyje.

DAUGIAU: Didziausias sviestuvu pasirinkimas Kaune!

Taip pat skaitykite

Kodėl verta pirkti universalias padangas automobiliui?

Padanga yra daug daugiau nei oro užpildytas guminis žiedas. Tai sudėtingas inžinerijos kūrinys, turintis daugybę ...