Antradienis , 27 liepos 2021
Pagrindinis / Verslas / Vandens minkštinimo filtrai: kaip išsirinkti ir naudoti?

Vandens minkštinimo filtrai: kaip išsirinkti ir naudoti?

Nuo to, kokia yra vandens kokybė namuose, priklauso mūsų sveikata ir mūsų naudojamos buitinės technikos tarnavimo laikas. Todėl atsikrausčius į naujus namus, įsigijus būstą ar statant namą, reikėtų skirti dėmesio vandens kokybės vertinimui ir užtikrinimui. O tam dažniausia padeda vandens minkštinimo filtrai.

Kaip žinoti, kad vanduo kietas?

Dažniausiai apie kietą vandenį išduoda mūsų namai. Pavyzdžiui, virdulyje ar ant metalinių čiaupų kaupiasi kalkės ir nuolat tenka jas valyti. Taip pat galima pastebėti, kad nuo kalkėto vandens apsineša santechnika, kriauklės, praustuvai. Dažniausiai tai išduoda, kad vanduo yra kietas ir jį reikėtų minkštinti. Tačiau apie tai, kokios medžiagos yra vandenyje, gali pasakyti tik profesionalai.

Pasitaiko atvejų, kai žmonės, statydami namą ar atsikėlę į sodybą ir norintys įsirengti gręžinį ar šulinį, iš karto ima ieškoti filtravimo sistemos vandeniui. Tačiau skubėti nereikėtų. Filtrų pasirinkimas yra labai platus ir iš anksto negalite žinoti, koks filtras Jums reikalingas. Todėl pirmiausia reikėtų įvertinti vandens kokybę. Tai galima padaryti atlikus vandens tyrimus. Po jų paaiškės, koks yra vanduo, ar jame yra papildomų priemaišų, kitų medžiagų.

Jeigu vandenyje yra per daug geležies, amonio ar kitų medžiagų, o vanduo yra kietas, problemą išspręs vandens minkštinimo filtrai. Jie išvalys vandenį nuo nereikalingų medžiagų ir suminkštins. Galėsite mėgautis sveiku, saugiu ir kokybišku vandeniu tiesiai iš čiaupo.

Kokį filtrą rinktis?

Vandens minkštinimui galima rinktis skirtingus filtrus. Neseniai rinkoje pasirodė osmosiniai filtrai su sistemomis, kurie pasižymi tuo, jog gali išvalyti netgi ypač didelius kiekius vandens. Tačiau kokį filtrą reikėtų rinktis Jums, geriausiai patars pardavėjas, įvertinęs Jūsų sunaudojamo vandens kiekį bei galimybes pasistatyti sistemą namuose. Svarbu, kad filtras būtų pajėgus išvalyti iš vandens visas priemaišas, kurių yra Jūsų geriamame vandenyje.

Kaip prižiūrėti filtrą?

Kokybiški ir tinkamai sumontuoti vandens minkštinimo filtrai daug priežiūros nereikalauja. Tačiau reguliariai vis tiek reikės filtru pasirūpinti. Pavyzdžiui, karst nuo karto reikės papildyti filtro druskos talpą. Taip pat reikės reguliariai išvalyti filtrą. Ne visi žmonės žino, kaip tinkamai atlikti filtro priežiūros darbus, todėl dėl jų galima kreipti sį filtrus parduodančias ir montuojančias įmones. Jų darbuotojai atliks filtro priežiūros darbus profesionaliai ir Jūs galėsite būti tikri, kad filtras veikia tinkamai.

Taip pat skaitykite

Tvoros įrengimo darbai, kam pasiruošti?

Tvoros vaidina kelias svarbias jūsų namų ir kiemo dalis. Tokie darbai reikalauja pasiruošimo ir apgalvotų ...