Pirmadienis , 6 balandžio 2020
Pagrindinis / Verslas / Kapų tvarkymas: patarimų ABC

Kapų tvarkymas: patarimų ABC

kapai

Lietuvių tradicijose kapų tvarkymas yra gana gajus. Nepriklausomai nuo religijos lietuviai tiki, kad taip gerbiame mirusiuosius su kuriais mums dar teks susidurti. Visiškai natūralu, kad dažnas po priežiūros darbus palieka profesionalams. Ne tik todėl, kad gyvena toli, tačiau ir siekdamas, kad kapavietė atrodytų puikiai.

Jeigu kapų tvarkymo darbus palikite specialistams – puiku, kadangi Jums dėl nieko neteks sukti galvos. Jeigu planuojate kapavietę prižiūrėti pats – tokiu atveju šiame tekste yra keli patarimai, kurie padės kur kas paprasčiau prižiūrėti aplinką ir tuo pačiu taupyti savo laiką.

Paprastumas – genialu

Pirmiausia reikia bandyti sukurti tokią kapavietę, kuri reikalautų kuo mažiau laiko. Šiuo atveju labiausiai pasitarnauja skalda. Tiesiog didelis gėlių kiekis reikalauja labai daug laiko priežiūrai, tad pagalvokite, ar galite jo skirti. Šiais laikais žmonės dažniausiai renkasi paprastesnius puošybos būdus, kurie beveik nereikalauja laiko.

Gėlių pasirinkimas

Kapų tvarkymas neatsiejamas ir nu gėlų pasirinkimo. Jeigu norite, kad reiktų skirti kuo mažiau priežiūros – tokiu atveju siūlome rinktis lapuotes gėles, kurios neturi žiedų. Paprasčiausiai nužydėjusius žiedus teks pašalinti, o tai dar reikalauja laiko. Taip pat rinkitės daugiametes gėlės, kuris kuo ilgiau tarnaus.

Patogus buvimas greta

Dažnas žmogus ateina iki kapų, kad galėtų pabūti su žmogumi, kuris jam yra svarbus ir kurio jau nebėra kartu. Tokiu atveju siūlome greta kapaviečių įrengti suoliukus, kur galima patogiai atsisėsti ir apsibūti su tuo žmogumi, kuris jus paliko. Smulkmena, tačiau patikėkite, labai svarbi.

Reguliari priežiūra

Galiausiai, kapų tvarkymas neatsiejamas nuo reguliarios priežiūros. Siūlome pašalinti nereikalingus lapus, akmenukus bei kitus nešvarumus. Tai nereikalauja labai daug laiko, tačiau kapavietė atrodo kur kas gražiau.

Tinkamai prižiūrėti kapai reikalauja laiko, tad kur kas paprastesnis variantas yra kreiptis į tuos, kurie ne tik turi reikalingas priemones, tačiau ir laiko bei žinias. Gerbkite tuos, kurie buvo kartu su mumis. Kapų tvarkymas tik maža tos pagarbos dalis.

 

Taip pat skaitykite

Išmaniųjų telefonų rinka ir daugybė neįtikėtinų faktų

Bent sekundėlei pabūkite atviri – ar tikrai manote, kad jūs galėtumėte ištverti bent vieną dieną ...