Šeštadienis , 27 lapkričio 2021
Pagrindinis / Gyvenimas / Kelionė į Kretą: jūsų atostogų vadovas

Kelionė į Kretą: jūsų atostogų vadovas

Kretos sala turi labai seną istoriją. Bronzos amžiuje tai buvo priešheleninės Mino civilizacijos namai. Kurį laiką ši civilizacija buvo pati įtakingiausia visame regione. Kretoje yra daugybė istorinio paveldo. Tačiau savo nuostabia ir įdomia istorija ši sala tikrai neapsiriboja. Kreta siūlo ir nuostabius paplūdimius, puikias vietas keliavimui pėsčiomis, istorinius miestus, nepakartojamus architektūrinius statinius, nuostabų maistą ir daugybę vynų – be to, nereikėtų pamiršti ir labai draugiškų bei svetingų vietinių Kretos gyventojų. Todėl jei jūs savo būsimoms atostogoms pasirinkote Kretą, siūlome jums praktišką atostogų vadovą kelionei į šią nuostabią ir nepamirštamą salą.

TOP 5 lankytinos vietos Kretoje

  1. Herakliono archeologinis muziejus. Tai yra antras pagal dydį graikų archeologinis muziejus. Jame yra eksponuojama įspūdinga kolekcija, kuri mena apie Kretos civilizaciją (pradedant neolito laikotarpiu ir baigiant Romos imperija). Muziejus veikia nuo 8:30 iki 17:00 val., išskyrus pirmadienius, kuomet jis lankytojams duris atveria 12:00 val. dienos. Taip pat muziejaus darbo laikas yra trumpesnis gruodžio-vasario mėnesiais. Bilieto kaina yra 6 EUR.
  2. Pietinėje Kretos dalyje yra kaimelis, kuriame galima pasigrožėti nuostabiais ir nepakartojamo grožio vaizdais. Be to, Loutro kaimelyje galite mėgautis ir puikiu paplūdimiu. Tai yra labai puiki vieta atsipalaidavimui ir atitrūkimui nuo miesto šurmulio.
  3. Chanija miestas. Tai yra antrasis pagal dydį miestas Kretoje. Chanija miestas taip pat yra vienas iš pačių populiariausių turistų traukos centrų Kretos saloje. Jis siūlo daugybę nuostabių istorinių vietų, begalę prie krantinės įsikūrusių kavinių, daug parduotuvių ir, žinoma, Chanijos turgaus halę, kuriame verta apsilankyti kiekvienam turistui.
  4. Knoso rūmai. Tai buvo Mino imperijos sostinė, o išlikę Knoso rūmų griuvėsiai yra vieni seniausių Graikijoje. Šie senovę menantys rūmai yra labai puikiai išsaugoti ir juose ant sienų vis dar galima pamatyti kai kurias autentiškas spalvas. Kruopščiai ir atidžiai apžiūrėti visus Knoso rūmus užima nemažai laiko, tačiau jei jūs norite geriau pažinti šios salos istoriją, tai padaryti yra tiesiog būtina.
  5. Samarijos tarpeklis. Tai nuostabus kelias, kuris tęsiasi 18 km per Baltuosius kalnus. Pačiame tarpeklyje yra ir apleistas Samarijos kaimas, kuris buvo paliktas dar 1962 m. Nuo to laiko Samarijos tarpeklis yra nacionalinio parko dalis. Šis tarpeklis yra pats ilgiausias Europoje. Įprastai jį pereiti užtrunka apytiksliai 3-6 valandas (nors iš tikrųjų tarpeklį neskubant galima įveikti ir greičiau). Norint aplankyti Samarijos tarpeklį, galima rinktis ilgąjį arba trumpąjį kelią.

Kretai būdingos kainos

  • Hostelių Vidutinė hostelio kaina nakčiai yra 10-25 EUR. Jei norite daugiau sutaupyti, galite savo kelionę į Kretą planuoti rudens arba žiemos mėnesiais, kuomet kainos yra mažesnės ir turistų taip pat yra gerokai mažiau. Tačiau nepamirškite, kad keli Kretoje veikiantys hosteliai negali pasiūlyti privačių kambarių.
  • Viešbučių kainos. Galite rasti 2 žvaigždučių viešbučius, kuriuose kambario kaina nakčiai prasideda nuo 25 EUR. Tokiais atvejais viešbučio kambaryje būna atskiras vonios kambarys, nedidelis šaldytuvas, oro kondicionierius, televizorius ir neretai dauguma viešbučių savo svečiams siūlo nemokamus pusryčius. Vasaros laikotarpiu būkite pasiruošę mokėti daugiau – Kreta liepos ir rugpjūčio mėnesiais jau seniai yra labai populiarus turistų pasirinkimas. Alternatyva viešbučiams galėtų būti „Airbnb“. Bendri kambariai prasideda nuo 10 EUR, o visas būstas (įskaitant studio tipo apartamentus) nakčiai gali būti išsinuomotas ir vos už 40 EUR.
  • Vidutinės maisto kainos. Restorane pietūs su gėrimais gali kainuoti apytiksliai 20 EUR – net ir turistų pamėgtose vietose. Tuo tarpu labai prabangiame restorane kainos prasidėtų nuo 30 EUR. Tačiau jei jūs norite valgyti kaip įmanoma pigiau, galite rinktis patiekalą „gyro“ (tai lyg kebabas). Gyro kaina siekia apytiksliai 3 EUR. Jei nuspręsite maistą gaminti namuose, per savaitę maistui (pvz., makaronams, daržovėms, vištienai ir kitiems įprastiniams maisto produktams) galite išleisti apytiksliai 35-45 EUR.
  • Transporto kainos. Kretoje veikia labai patogi ir nebrangi miesto autobusų sistema. Pagrindiniuose miestuose kelionė kainuoja apytiksliai 1.80 EUR. Taip pat yra siūlomos ir keltų paslaugos, kurių dėka galite aplankyti ir kitas salas. Kretoje galima naudotis ir taksi paslaugomis, tačiau jos nėra pigios. Be to, nepamirškite, kad transporto kainos nakties metu bus didesnės. Tačiau, kaip bebūtų, efektyviausias būdas keliauti po Kretą yra automobilio nuoma. Kadangi Kretos sala yra pakankamai didelė, autobusai įprastai nevyksta į mažesnes vietoves. Nors automobilių nuomos kainos yra skirtingos, būkite pasiruošę už dieną sumokėti apytiksliai 30 EUR. Kalbant apie skrydžius – Kretoje yra trys oro uostai. Į Atėnus skrydžiai yra vykdomi kasdien, o jų kaina gali siekti vos 30 EUR.

Taip pat skaitykite

Kur pirkti atsargines automobilio detales po avarijos?

Automobilio avarija – tai ne tik rizika dėl galimų susižalojimų ir sveikatos sutrikimų bet ir ...