Šeštadienis , 20 balandžio 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Patarimai tinkamai skalbimo mašinos ir džiovyklės priežiūrai

Patarimai tinkamai skalbimo mašinos ir džiovyklės priežiūrai

Nerastume nei vieno namų ūkio, kuriame nereikėtų skalbti. Skalbimo mašina ir skalbinių džiovyklė šiandien yra vieni iš pačių būtiniausių buitinės technikos prietaisų, be kurių mūsų kasdienybė taptų gerokai sudėtingesnė. Ir nors dauguma mūsų apie šių buitinės technikos prietaisų didelę svarbą tiesiog pamirštame, nereikėtų nuvertinti jų tinkamos priežiūros būtinybės. Kadangi vos tik jums teks susidurti su tokios buitinės technikos prietaisų techniniais gedimais, akimirksniu suprasite, ką iki šiol turėjote ir kaip tai jums pagelbėdavo. Todėl pateikiame jums daug naudingų patarimų, kurių pagalba jūsų skalbimo mašina ir skalbyklė turėtų veikti daug ilgiau ir sklandžiau.

Skalbimo mašinos priežiūra

Buityje naudojamos skalbimo mašinos įprastai būna kelių bazinių modelių: pakraunamos iš šono ir pakraunamos iš viršaus. Praktika rodo, kad didesne kaina pasižyminčios skalbimo mašinos, kurios yra pakraunamos iš šono, įprastai veikia daug ilgiau ir sklandžiau. Dažniausiai jos naudoja apytiksliai dviem trečdaliais mažiau vandens nei pigesnės iš viršaus pakraunamos skalbimo mašinos. Tačiau, kad ir koks bebūtų jūsų skalbimo mašinos modelis, žemiau pateikti priežiūros patarimai turėtų prailginti jos tarnavimo laiką.

  1. „Susipažinkite“ su santechnika (vamzdžiais). Reguliariai apžiūrėkite savo būste veikiančią santechnikos sistemą, ieškodami vamzdžių ir tarpinių pažeidimų, vandens pratekėjimo ar kitų santechnikos sistemos problemų. Jei pastebite pratenkant vamzdį, tarpinę arba šlangą, niekuomet nedelskite ir ją pakeiskite nauja. Lygiai tą patį vertėtų padaryti ir praėjus penkeriems metams po paskutinio jų keitimo.
  2. Skalbimo mašiną laikykite stabilioje padėtyje. Jei veikdama jūsų skalbimo mašina vibruoja, šokinėja ir „slenka“ grindimis, turėtumėte pakoreguoti jos stovėjimo padėtį, sureguliuojant skalbimo mašinos kojeles (pakeliant jas arba nuleidžiant), tokiu būdu apsaugant skalbimo mašiną nuo pažeidimo. Taip pat galima įsigyti ir specialų skalbimo mašinai pastatyti skirtą pagrindą, užtikrinant jos maksimalų stabilumą.
  3. Skalbimo mašinos filtras. Ne tik skalbinių džiovyklės turi filtrus. Atsižvelgiant į skalbimo mašinos modelį, filtras gali būti įmontuotas skirtingoje vietoje, todėl turėtumėte pasinaudoti savo skalbimo mašinos instrukcija ir nustatyti jo būvimo vietą. Kai žinosite, kur jis yra, pasirūpinkite reguliariu jo valymu.
  4. „Skalbkite“ skalbyklę. Tai skamba pakankamai šmaikščiai, tačiau skalbimo mašinos taip pat turi būti reguliariai valomos. Sumaišykite du puodelius karšto vandens, vieną puodelį vyno acto ir 2 valgomuosius šaukštus valgomosios sodos. Visą šį mišinį įpilkite į tuščią skalbimo mašiną ir įjunkite įprastinį skalbimo ciklą. Tokiu būdu galėsite pašalinti skalbimo mašinos viduje besiformuojantį pelėsį, skalbimo priemonių nuosėdas ir kitus nešvarumus.
  5. Užkirskite kelią blogo kvapo atsiradimui. Tarp skalbimų palikite skalbimo mašinos dureles atviras. Tai padeda skalbimo mašinos vidui daug efektyviau išdžiūti ir sumažina pelėsio, kuris sukelia blogą kvapą, atsiradimo tikimybę.
  6. Saikingas skalbiklio naudojimas. Pernelyg daug skalbiklio gali sutrumpinti skalbimo mašinos tarnavimo laiką. Norint suprasti, koks skalbiklio kiekis turėtų būti naudojamas kiekvieno skalbimo metu, perskaitykite skalbimo mašinos naudojimo instrukciją. O jei jūs naudojate aukšto efektyvumo skalbimo mašiną, būkite tikri, kad naudojate ir aukšto efektyvumo skalbiklį. Tačiau nepaisant to, kokį skalbiklį jūs naudosite, skalbimo mašinoje įmontuota skalbikliui skirta talpa gali padėti jums suprasti, kokį kiekį skalbiklio jūs turėtumėte naudoti.
  7. Niekuomet neperkraukite skalbimo mašinos. Norint, kad skalbimo mašina veiktų efektyviausiai ir tarnautų ilgiausiai, niekuomet jos neperkraukite, stengdamiesi neužpildyti jos daugiau nei tris ketvirčius. Taip pat sunkesnius audinius skalbkite mažesniais kiekiais.
  8. Kaip įmanoma greičiau iš skalbimo mašinos pašalinkite drėgnus skalbinius. Tai yra vienas iš pačių lengviausių (ir svarbiausių) skalbimo mašinos priežiūros patarimų. Drėgni skalbiniai paliekami skalbimo mašinos viduje sukelia nemalonius kvapus ir įtakoja pelėsio atsiradimą.

Skalbinių džiovyklės priežiūra

Jokiu būdu nereikėtų manyti, kad skalbinių džiovyklės priežiūrai nereikia skirti jokio dėmesio. Vien dėl to, kad ji nėra skirta skalbti, dar nereiškia, kad ji dėvisi gerokai lėčiau. Nors skalbinių džiovyklės yra mažiau komplikuotos nei skalbimo mašinos, joms taip pat reikia tinkamos priežiūros, norint, kad jos veiktų sklandžiai ir efektyviai.

  1. Dar viena filtro „pamoka“. Jei leisite, kad jūsų skalbinių džiovyklės filtras užsikimštų, tai labai neigiamai paveiks jūsų džiovyklės veikimą ir netgi gali padidinti gaisro pavojaus riziką. Dėl šių priežasčių turėtumėte reguliariai valyti džiovyklės filtrą. Jūsų džiovyklei filtras yra ypatingai svarbus elementas.
  2. Užtikrinkite saugų veikimą. Siekiant, kad džiovyklė veiktų visu pajėgumu, turėtumėte būti tikri, kad visos žarnos, angos ir laidai yra tinkamose vietose, nėra pažeisti ir yra tinkamai apsaugoti.
  3. Venkite perkrovimo. Lygiai taip pat kaip ir jūsų skalbimo mašinos atveju, turėtumėte vengti perkrauti savo džiovyklę. Be abejo, jūs galite manyti, kad sutaupysite daug laiko (ir pinigų), jei į savo džiovyklę vienu kartu įdėsite daugiau drabužių, tačiau iš tikrųjų viskas yra priešingai. Norint, kad drėgni drabužiai ir kiti audiniai tinkamai išdžiūtų, reikia palikti pakankamai vietos karšto oro cirkuliacijai. Skalbinių džiovyklės perkrovimas sutrikdo oro cirkuliaciją jos viduje ir prailgina džiovinimo laiką, tokiu būdu padidinant ir elektros energijos sąnaudas. Be to, džiovyklės perkovimas gali ją sugadinti.
  4. Išvalykite vidinę ventiliacijos angą. Pasinaudojus skalbinių džiovykle, skalbiniai vis dar yra pakankamai drėgni? Tai rodo, kad jūs turėtumėte patikrinti ventiliacijos angą. Žinoma, kai kurios šiuolaikinės skalbinių džiovyklės veikia kartu su išmaniaisiais telefonais, mobilių programėlių pagalba vartotojui perduodant informaciją apie užsikišusią angą, kurią reikią išvalyti. Tuo tarpu, jei nežinote, kaip tai galėtumėte padaryti, turėtumėte kreiptis į buitinės technikos remonto specialistus.
  5. Nepamirškite džiovyklės išorės. Turėtumėte periodiškai patikrinti ar iš išorinės ventiliacijos angos eina oras, kuomet veikia jūsų džiovyklė. Jei pastebite, kad oras pro ventiliacijos angą neina, išjunkite džiovyklę ir patikrinkite, kas blokuoja angą ir neleidžia išeiti orui. Jei ventiliacijos anga yra užsikišusi, ją reikės išvalyti. Tačiau prieš atliekant tokius darbus, vertėtų pasitarti su specialistu.
  6. Nedėkite nešvarių daiktų į skalbinių džiovyklę. Jei norite, kad jūsų skalbinių džiovyklės vidus visuomet būtų švarus, o džiovyklė veiktų kaip įmanoma efektyviau, niekuomet į ją nedėkite jokių nešvarių daiktų. Jei jūs norite į džiovyklę įdėti drabužius ar rankšluosčius, kurie dėl tam tikrų priežasčių yra šlapi (pvz., dėl to, kad dieną praleidote prie baseino ar paplūdimyje), pirmiausia juos įdėkite į savo skalbimo mašiną.

Skalbimo mašinų ir džiovyklių remontas

Kadangi mes esame priklausomi nuo mūsų namuose esančių skalbimo mašinų ir skalbinių džviovyklių, reguliari ir tinkama jų priežiūra yra tikra būtinybė. Tačiau nepaisant to, kad savo veiksmais galime prailginti savo naudojamų buitinės technikos prietaisų tarnavimo laiką, bėgant laikui jie vis tiek susiduria su techniniais gedimais. Tokiais atvejais reikia nedelsiant kreiptis į skalbimo mašinų, džiovyklių ir kitos buitinės technikos remonto specialistus https://www.vilniausmeistrai.eu/aptarnaujama-technika/skalbimo-masin%c5%b3-remontas/, kurie galėtų operatyviai pašalinti atsiradusius gedimus ir sugrąžintų jūsų buitinės technikos prietaisus antram gyvenimui.

 

Taip pat skaitykite

Emokymai: kodėl nuotoliniai kursai tampa vis patrauklesni šiuolaikiniam žmogui?

Gyvename skaitmeniniame amžiuje: virtuali erdvė tampa vis svarbesnė mūsų gyvenime. Nenuostabu, kad ir mokymasis ne ...