Trečiadienis , 30 lapkričio 2022
Pagrindinis / Gyvenimas / Kremavimo paslaugos Lietuvoje: ką būtina žinoti?

Kremavimo paslaugos Lietuvoje: ką būtina žinoti?

Kremavimo paslaugos gana lėtai skynėsi kelią Lietuvoje, tačiau pastaruoju metu šis palaikų paruošimo būdas sparčiai populiarėja, o šalyje statomi modernūs, visus standartus atitinkantys krematoriumai. Ką būtina žinoti apie kremavimą?

Seniai žinomas metodas

Kremavimo metodas tikrai nėra naujas. Mirusiųjų palaikų deginimas buvo praktikuojamas nuo senovės, visame pasaulyje. Tai ekologiškas, aplinkai nekenkiantis metodas, kuris atitinka įvairių religijų nuostatas ir visiškai neprieštarauja daugelio žmonių etiniams bei moraliniams įsitikinimams. Šiandien laidojimo paslaugos Vilniuje gali būti teikiamos pasirinkus palaikų kremavimo metodą.

Specialistai pastebi, kad kremavimas neturi gilių tradicijų šiuolaikinėje Lietuvoje, į šį laidojimo būdą dalis žmonių vis dar žiūri skeptiškai. Vis dėlto, tai – pagarbus ir sparčiai populiarėjantis būdas išlydėti brangius žmones.

Laidojimo paslaugos Vilniuje suteikia lankstumą net ir palaikų kremavimo atveju. Klientų patogumui, gali būti pasirenkami įvairūs būdai atsisveikinti su mirusiuoju: šarvojimui galima įsigyti specialią urną, kurioje saugojami velionio pelenai. Taip pat yra kita galimybė – kūną šarvoti tradicine tvarka ir kremuoti tik po šarvojimo. Taip pat galima rinktis, kur bus saugoma urna: nors Lietuvos įstatymai nenumato pelenų išbarstymo norimoje vietoje galimybės, urną galite laikyti šeimos kapavietėje arba saugoti kolumbariume.

Kaip pasiruošti kremavimui?

Laidojimo paslaugos Vilniuje kremuojant palaikus yra nesudėtingas procesas. Tiesa, prieš tai reikia pasirūpinti visa dokumentacija: būtina pateikti velionio mirties liudijimą, taip pat ir laidojimu besirūpinančio asmens tapatybę įrodantį dokumentą (tai gali būti pasas arba tapatybės kortelė).

Suprantama, kad netekties valandą rūpintis dokumentų paruošimu ir kitais techniniais klausimais velionio šeimai dažnu atveju tiesiog per sunku. Būtent todėl ranką ištiesti gali laidojimo paslaugų specialistai. Tereikia susisiekti ir bus suteikiama visa reikalinga pagalba: nuo prašymo formos palaikų kremavimui pildymo iki urnos parinkimo, kitų kremavimo, šarvojimo detalių.

Kremavimo paslaugos – tai etiškas ir patogus būdas į amžinąją kelionę išlydėti mirusį brangų žmogų. Svarbiausia tai patikėti profesionaliems laidojimo paslaugų specialistams: jie atsižvelgs į visus artimųjų pageidavimus ir užtikrins, kad visas procesas praeis operatyviai, be nesklandumų.

Taip pat skaitykite

Darbo užmokesčio apskaita, kas ją gali atlikti?

Jei jūsų įmonės darbuotojų skaičius sparčiai auga augant jūsų verslui, turite apsvarstyti sprendimus, kurie padėtų ...