Trečiadienis , 30 lapkričio 2022
Pagrindinis / Gyvenimas / Kuo alpakos vilna skiriasi nuo kitų?

Kuo alpakos vilna skiriasi nuo kitų?

Natūralios vilnos gaminiai populiarūs visame pasaulyje. Lietuvoje tokie gaminiai labai vertinami šaltuoju metų laiku, kai ieškome šiltų drabužių, natūralaus pluošto audinių. Lietuvoje galima rasti skirtingų vilnos gaminių, o pastaruosius keletą metų vis populiarėja alpakos vilna. Kuo ji  skiriasi nuo kitų mums įprastų?

Įprasta avies vilna

Labai dažnai alpaų vilna yra lyginama su avies vilna. Turbūt todėl, kad Lietuvoje avies vilnos gaminiai yra labai populiarūs ir netgi turi tam tikrą tradiciją. Daugelyje įvairių mugių ir parodų galima rasti avies vilnos gaminių pardavėjų. Avies vilnos antklodės, liemenės, pirštinės, kojinės ar  kiti gaminiai yra labai vertinami dėl savo natūralumo. Tačiau avies vilna yra šiurkštesnė nei alpakos vilna. Be to, avies vilnos gaminiai skleidžia tam tikrą kvapą, o svarbiausia – yra sudėtingai prižiūrimi. Avies vilnos gaminius reikia atitinkamai skalbti ir jie nusidėvi greičiau nei alpakų vilna.

Švelnioji kašmyro vilna

Labai dažnai alpakų vilna lyginama su kašmyro vilna. Pirmiausia dėl to, kad teik kašmyras, tiek alpakos vilna yra  labai švelni. Tačiau visame pasaulyje žinomo kašmyro vilna yra  priskiriama prie prabangos prekių. Dažniausiai kašmyro gaminiai yra brangūs ir ne  visuomet lengvai įperkami. Todėl pigesnė alpakos vilna yra  gera alternatyva kašmyro gaminiams. Be to, alpakos vilnos gaminiai taip pat yra labai lengvi ir gali būti ploni. Tokie patys, kaip ir iš kašmyro vilnos pagaminti drabužiai ar  aksesuarai.

 

Tvirtoji jako vilna

Iš Centrinės Azijos gaunama jako vilna – išskirtinė medžiaga, kuri yra  itin populiari ir Europoje. Jakai vertinami todėl, kad iš jų vilna išgaunama tik vieną kartą per metus. Taigi tai šiek tiek išaugina jako vilnos kainą. Tačiau labiausiai ji žinoma dėl to, kad tai labai stipri vilna. Iš jako vilnos išvyti siūlai yra naudojami gaminti ištvermingas  gaminius. Todėl labai dažnai jie naudojami kilimų ar tvirtinimo elementų gamyboje.

Lengva kaip pūkas alpakos vilna

Taip būtų galima trumpai apibūdinti alpakos vilną. Alpakos vilnos gaminiai yra lengvi, minkšti ir švelnūs. Ir tai yra svarbiausios alpakos vilnos savybės, kurios vertinamos ne tik klientų, bet ir gamintojų. Be to, alpakos vilna gali būti įvairių spalvų ir storių. Todėl ji yra  plačiai naudojama įvairių gaminių kūrimui. Ne tik pledams ar šalikams, kurie dažniausiai perkami žiemą. Alpakos vilna ne tik šildo, net  ir neleidžia kūnui perkaisti, todėl iš jos gaminti drabužiai yra puikus pasirinkimas ir vasarą.

Taip pat skaitykite

Praktiški patarimai, kurie palengvins jūsų kasdienę odos priežiūrą

Jau seniai manote, kad nepriekaištinga oda yra tiesiog nepasiekiamas tikslas? Valiklis, tonikas, serumas, drėkinamas kremas, ...