Pirmadienis , 28 rugsėjo 2020
Pagrindinis / Gyvenimas / Vaistažolių auginimas namie. Nuo ko pradėti?

Vaistažolių auginimas namie. Nuo ko pradėti?

vaistazoles

Jau nuo neatmenamų laikų žmogų gydė gamta. Atkreipę dėmesį į kai kurių augalų vaistines savybes, žmonės pradėjo juos rinkti, auginti ir iš jų gaminti vaistus. Nuostabu yra tai, kad vaistiniai augalai turi ne tik gydomųjų savybių, bet taip pat gali būti naudojami ir kaip maistą pagardinantys prieskoniai.

Kadangi dauguma vaistinių augalų puikiai veši induose, juos galima visus metus auginti čia pat virtuvėje ant palangės. Jeigu iki šiol Jūsų virtuvės nepuošė visžaliai augalai, ankstyvas pavasaris – tai pats tinkamiausias metas pasirūpinti nuosavu „darželiu“.

Vaistažolėms auginti tinka įvairiausi indai, kuriuose įprastai gali augti: mairūnas, raudonėlis, šalavijas, levanda, citrinžolė, rozmarinas, melisa, mėta, pipirmėtė, ramunėlės, rukola, lauras, dašiai, rūgštynės, špinatai, kalendra, lapinis salieras, vaistinis kietis, žemuogės, mėtos, laiškiniai česnakai, daržiniai builiai. Daugiamečiai augalai: rozmarinas, lauramedis, kardamonas, imbieras, ciberžolė.

Auginimo būdai

Lengviausias būdas užsiauginti vaistinių augalų, tai parduotuvėje įsigyti sėklų ir jas pasėti į lovelius ar indelius žiemos pabaigoje arba anksti pavasarį. Nereikia sėklų sodinti giliai. Jei turite savo sklypą, pasibaigus šalnoms, daigus galima persodinti į darželį. Jei neturite, jie sėkmingai gali toliau augti ant palangės. Beje, kai kuriuos augalus galima sodinti iš karto į daržą, pavyzdžiui krapus.

Pati geriausia vieta Jūsų vaistinių augalų „darželiui“ įkurdinti – labiausiai saulėto lango palangė. Dažniausiai tai yra pietinis arba vakarinis langas, nes įprastai šiaurinio lango apšvietimo nepakanka, kad augalai augtų vešlūs. Dieną, augančioms vaistažolėms tinkamiausia +15-20 °C temperatūra, o nakties metu ji gali nukristi iki +5 °C.

Svarbu, jog augdami augalai gautų pakankamai šviesos ir gryno oro. Todėl reikėtų dažniau atverti langą, tačiau nepamirškite pasaugoti savo „darželio“ nuo skersvėjų ar žvarbaus oro gūsių.

 

Taip pat skaitykite

Gražiausios Šiaulių vietos

Nors Šiauliai nėra didelis miestelis, tačiau lankytinų vietų – tikrai labai daug. Juokaujama, kad Šiauliai ...