Antradienis , 19 kovo 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Vestuviniai ir sužadėtuvių žiedai – keletas detalių, kurias verta žinoti

Vestuviniai ir sužadėtuvių žiedai – keletas detalių, kurias verta žinoti

Vestuviniai žiedai yra kiekvienos santuokos pagrindiniai simboliai, kuriuos mes matome ne tik per vestuvių ceremoniją, tačiau ir visą likusį gyvenimą. Trumpiau tariant, jie tampa ypatingos svarbos detalėmis, kurių pasirinkimui taip pat būtina skirti didžiulį dėmesį. Tačiau nereikėtų pamiršti ir sužadėtuvių žiedų, kurie vaidina ne ką mažesnį vaidmenį, todėl įdomu ir naudinga šiek tiek plačiau pakalbėti apie sužadėtuvių ir vestuvinių žiedų skirtumus bei jų pasirinkimą.

Skirtumai tarp sužadėtuvių ir vestuvinių žiedų

Iš pirmo žvilgsnio visa tai gali atrodyti kaip savaime suprantamas dalykas, tačiau iš tikrųjų, kokie gi yra pagrindiniai sužadėtuvių ir vestuvinių žiedų skirtumai? Skirtumai tikrai neapsiriboja vien tik pačiu žiedų dovanojimo faktu, kuomet vienas yra dovanojamas peršantis, o kitas – vestuvių ceremonijos metu. Tiesą sakant sužadėtuvių ir vestuviniai žiedai reikšmingai skiriasi tiek išvaizda, tiek ir simbolika.

Sužadėtuvių žiedai

Paprastai sužadėtuvių žiedas būna labiau „blizgantis“ ir „ištaigingas“, su didesniu ir labiau į akį krentančiu brangakmeniu. Sužadėtuvių žiedas, kurį mes mūvime ant kairės rankos bevardžio piršto, yra besąlygiškos meilės simbolis, kuriuo išreiškiamas noras su savo antrąja puse nugyventi visą likusį gyvenimą. Tradiciškai sužadėtuvių žiedas buvo mūvimas tik moters, tačiau bėgant laikui situacija keitėsi ir sužadėtuvių žiedai taip pat pradėti mūvėti ir vyrų. Kai galvojame apie sužadėtuvių žiedus, tuomet paprastai įsivaizduojame didesnius inkrustuotus deimantus ar kitus brangakmenius, į akį labiau krentantį taurųjį metalą ir didesnę sužadėtuvių žiedo kainą. Taigi, labai dažnai sužadėtuvių žiedai atrodo gerokai prabangiau.

Daugiau apie sužadėtuvių žiedus: https://dote.lt/suzadetuviu-ziedai/

Vestuviniai žiedai

Vestuviniais žiedais būsimi jaunavedžiai apsimaino vestuvių ceremonijos metu. Apsimainymas vestuviniais žiedais įprasmina ir įtvirtina viso gyvenimo pažadą vienas kitam būti kartu, vienas dėl kito stengtis ir vienas kitą besąlygiškai mylėti. Vestuviniai žiedai yra mūvimi nuolatos – tiek moters, tiek ir vyro. Dažniausiai vestuvinių žiedų dizainas būna paprastesnis ir juose rečiau būna inkrustuojami brangakmeniai. Be to, neretai poros pasirenka vestuvinius žiedus derinti prie savo sužadėtuvių žiedų – ypač, kai kalbama apie šalis, kuriose vestuvinis žiedas yra mūvimas taip pat ant kairės rankos bevardžio piršto. Šiuo atveju Lietuvoje vestuvinis žiedas mūvimas ant dešinės rankos.

Ar iš tikrųjų reikia abiejų žiedų?

Pastaruoju metu vis daugiau būsimų nuotakų domisi, ar vis dėlto yra būtina mūvėti abu žiedus – tiek sužadėtuvių, tiek ir vestuvinį žiedą. Skirtingi žmonės turi skirtingą skonį ir labai skirtingą požiūrį, o tai reiškia, kad kiekvienas priima ir skirtingus sprendimus. Vieni gali jausti poreikį mūvėti tiek sužadėtuvių žiedą, tiek ir vestuvinį žiedą, o kitiems atrodo tinkamiau po įvykusių vestuvių pasilikti mūvėti tik vestuvinį žiedą. Tačiau, jei jūs taip pat ėmėte svarstyti dėl tokio pasirinkimo, pabandykite užduoti sau kelis klausimus:

  • Ar jūs esate linkę laikytis griežtų vestuvių tradicijų?
  • Ar manote, kad verta skirti didelį biudžetą dviem žiedams įsigyti? Ar galite sau tai leisti?
  • Ką manote apie galimybę vietoje naujo vestuvinio žiedo pirkimo pakoreguoti savo sužadėtuvių žiedą (pvz., inkrustuojant jame brangakmenį)?
  • Kai kuriose kultūrose yra mūvimas tik vienas žiedas, tiesiog vestuvių ceremonijos metu pakeičiant ranką, ant kurios mūvimas žiedas.
  • Ar jūsų antroji pusė sutinka mūvėti tik vieną žiedą?
  • Ar jūs tikrai mūvėsite abu žiedus, kai būsite susituokę? Nemaža dalis žmonių savo sužadėtuvių žiedą tiesiog išsaugo, tačiau jo nemūvi.

Taigi, visa tai jums turėtų padėti lengviau suprasti, kokį sprendimą galėtumėte priimti ruošdamiesi tiek savo sužadėtuvėms, tiek ir vestuvėms.

Taip pat skaitykite

Pagrindinės kikbokso ir bokso prekės

Kikboksas ir boksas – dinamiškos kovinės sporto šakos, kurioms reikia specialios įrangos, kad būtų užtikrintas ...